Tygodnik Makowski

Wtorek, 14 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Prezydent wsi i małych miasteczek

  dziś 13:21:05

  Okazuje się, że Polacy są podzieleni prawie na pół. Ale, ten podział przebiega nie tylko „pionowo”, jak to ładnie wygląda na mapie: zachodnie i północne województwa (w liczbie 10) głosowały za Rafałem Trzaskowskim. Województwa położone bliżej wschodniej granicy i na południowym wschodzie (6) na Andrzeja Dudę.

  Czytaj dalej

 • Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce. Jak poradziły sobie gminy powiatu makowskiego?

  07.07.2020 11:44:34

  Ranking powstał na podstawie oficjalnych danych przekazanych przez Regionalne Izby Obrachunkowe. Sposób gospodarowania pieniędzmi prawie 2 800 jednostek samorządu terytorialnego przebadali naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

  Czytaj dalej

 • BAT z nową strategią „lepszego jutra”. Nie tylko dla palaczy!

  24.06.2020 14:00:00

  Generowanie coraz większej części przychodów z produktów alternatywnych, ograniczenie wpływu działalności na zdrowie konsumentów oraz realizacja zobowiązań środowiskowych i społecznych - to główne filary nowej strategii British American Tobacco, której celem ma być „lepsze jutro” [ ang. A Better Tomorrow ]. Strategia wdrażana jest od wiosny.

  Czytaj dalej

 • Uciekają bo chcą zasmakować wolności

  29.05.2020 10:00:00

  To od rodziców zależy, czy ich dziecko, które znajdzie się w trudnej sytuacji, będzie szukało pomocy u nich, czy też zaniedbane emocjonalnie ucieknie i będzie szukało zrozumienia u obcych osób, które mogą je skrzywdzić.

  Czytaj dalej

 • 30 maja: akcja krwiodawstwa


  23.05.2020 11:00:00

  Urząd Miejski zaprasza 30 maja w godz. 9.00-13.00 do włączenia się w inicjatywę oddawania krwi.

  Czytaj dalej

 • Izba Wydawców Prasy: Czytajcie prasę. Bądźcie z nami!

  15.04.2020 13:43:37

  Redaktorzy naczelni kilku dzienników i tygodników apelują: Czytajcie prasę. Film z nagranym apelem zamieszczamy poniżej.

  Czytaj dalej

 • Drukują przyłbice dla Makowa i okolic

  14.04.2020 13:11:00

  Gdy kilka lat temu kupił synowi drukarkę 3D, nie spodziewał się, że okaże się tak potrzebna. Łukasz Kozłowski z Makowa Maz. razem z synem Wiktorem charytatywnie drukuje przyłbice dla lekarzy i innych pracowników szpitala, a także dla służb, instytucji i osób, którym są one przydatne. Za jego przykładem poszedł, za zgodą wójta, Gminny Ośrodek Kultury w Karniewie z dyrektorem Krzysztofem Twardowskim na czele oraz instytucje w gminach Czerwonka i Płoniawy Bramura.

  Czytaj dalej

 • Uszyły 7 tysięcy maseczek dla makowian

  14.04.2020 13:10:00

  Usłyszała, że szpital w Makowie Maz. potrzebuje maseczek. Jolanta Wysocka, prowadząca Zakład Krawiecki „Igiełka” w Słoniawach (gm. Karniewo) myślała, że uszyje ich kilkadziesiąt lub kilkaset, a uszyła – wspólnie z innymi osobami, w tym siostrą cioteczną Olgą Żołyńską, charytatywnie – 7 tysięcy.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

  Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

 • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

  Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

 • Maków stolicą karate

  Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...