Tygodnik Makowski

Piątek, 27 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce. Jak poradziły sobie gminy powiatu makowskiego?

07.07.2020 11:44:34

Ranking powstał na podstawie oficjalnych danych przekazanych przez Regionalne Izby Obrachunkowe. Sposób gospodarowania pieniędzmi prawie 2 800 jednostek samorządu terytorialnego przebadali naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Ranking jak zapewniają osoby odpowiedzialne za jego przygotowanie jest kompleksowy, apolityczny i obiektywny, mierzony aktualnymi wskaźnikami ekonomicznymi. Obecne zestawienie dotyczy danych z 2019 r.
Dokument jest adresowany do trzech głównych grup odbiorców. - Pracowaliśmy z myślą o samorządowcach, którzy powinni wymieniać się wiedzą i promować dobre praktyki. Odpowiedzieliśmy na głosy przedsiębiorców poszukujących terenów, w których inwestycje będą dobrze wspierane przez lokalne władze. Przygotowaliśmy narzędzie dla „zwykłych obywateli” – wyborców, mogących w prosty sposób sprawdzić, jak publicznymi pieniędzmi gospodarują włodarze ich gmin – informują twórcy rankingu.
Powiat makowski zajął 166 miejsce na 314 sklasyfikowanych powiatów ziemskich. O tym jak wypadły w rankingu gminy powiatu makowskiego przeczytasz w TM nr 28.

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...