Tygodnik Makowski

Czwartek, 06 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. UG Czerwonka
fot. UG Czerwonka

Na usługi opiekuńcze i opiekę wytchnieniową

07.07.2020 11:33:26

Gmina Czerwonka pozyskała pieniądze na usługi dla osób niepełnosprawnych.

Wójt Paweł Kacprzykowski oraz skarbnik Mirosława Gromelska 7 lipca w Ostrołęce podpisali umowę na realizację zadań w ramach programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”. Mazowiecki Urząd Wojewódzki reprezentował wicewojewoda Sylwester Dąbrowski. Na realizację zadań w ramach Funduszu Solidarnościowego gmina Czerwonka otrzyma 13 tys. 230 zł.

Dopłaty z Funduszu Solidarnościowego przeznaczane są na realizację zadań m.in. w ramach programów „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” oraz „Opieka wytchnieniowa”. Pierwszy z nich ma na celu zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych- ze znacznym stopniem niepełnosprawności w wieku do 75 lat, a także dla dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności ze wskazaniami. „Opieka wytchnieniowa” kierowana jest do dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, których członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę, wymagają wsparcia w postaci doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opieki na tym osobami.

autor: Roza763

inne wpisy tego autora

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...