Tygodnik Makowski

Piątek, 23 kwietnia 2021

Już w najbliższą środę rusza CiechPress - portal regionalny. Aktualne informacje z naszego regionu, "Tygodnik Makowski" oraz inne tygodniki wydawane przez Ciech-Press. Sport, kultura, historia, ciekawe wywiady

Szelków: raport o stanie gminy

30.05.2020 10:00:00

Gmina Szelków jest jedną z biedniejszych w powiecie makowskim. Zgodnie z odgórnym zaleceniem, jej władze przygotowały poświęcony temu samorządowi doroczny raport. Przedstawiają w nim m.in. skalę zrealizowanych w 2019 inwestycji. Były one skromne, co gminni włodarze tłumaczą dużymi nakładami na oświatę.

Do oświaty w ub. roku gmina Szelków dołożyła 1,8 mln zł. Jest to podyktowane chęcią podniesienia standardu szkoły i zapewnienia dzieciom dodatkowych zajęć, by uczniowie pochodzący ze wsi mieli podobne możliwości kształcenia jak dzieci w dużych miastach.

- Staramy się pozyskiwać środki z zewnątrz, aby wyrównać szanse edukacyjne naszych dzieci. Myślę, że wydatki na oświatę to dobrze zainwestowane pieniądze, które w przyszłości przyniosą efekty w postaci wykształconych młodych ludzi. Mamy nadzieję, że wrócą oni w rodzinne strony, zamieszkają w naszej gminie i będą pracować, inwestować i rozwijać swoje pasje – przekonuje wójt Arnold Maciej Grossmann.

Szerzej w Tygodniku Makowskim.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz