Tygodnik Makowski

Sobota, 26 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Szelków: e-usługi w urzędzie

15.05.2020 12:00:00

Gmina Szelków ogłosiła przetarg na rozwój e-usług, świadczonych przez miejscowy urząd gminy. Zainteresowanie inwestycją nie było duże. Zgłosiła się tylko jedna firma. Głównym celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom korzystania z wybranych usług świadczonych przez Urząd Gminy drogą elektroniczną. Uruchomione e-usługi dotyczyć będą głównie często załatwianych spraw.

Projekt ma być zrealizowany do końca listopada bieżącego roku. W pierwszym etapie zostanie wykonana odpowiednia infrastruktura techniczna (przede wszystkim nowa serwerownia), a potem będą wdrożone określone programy.

Urząd gminy planuje już po  wdrożeniu projektu zachęcać mieszkańców do założenia profilu zaufanego. Daje on możliwość załatwienia spraw przez internet, a przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo. Dzięki niemu można potwierdzić swoje dane osobowe. Urząd będzie miał pewność, że chodzi właśnie o tę osobę, a mieszkaniec – że nikt nie podszyje się pod jego dane i nie będzie próbował np. czegoś wyłudzić.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...