Tygodnik Makowski

Wtorek, 20 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Chrońmy pszczoły

02.05.2020 10:30:00

Specjaliści alarmują, że w szybkim tempie ubywa pszczół. Może to mieć związek ze stosowaniem oprysków o nieodpowiedniej porze - gdy aktywne są pszczoły. Z tego powodu środki ochrony roślin najlepiej stosować późnym wieczorem.

Ochrona organizmów pożytecznych i stwarzanie warunków sprzyjających ich występowaniu to podstawowy wymóg integrowanej ochrony roślin.

Środki ochrony roślin należy stosować tak, aby minimalizować negatywny wpływ chemicznej ochrony roślin na organizmy niebędące celem zabiegu. Stosowanie ich w ciągu dnia jest zabronione.

Upadki pszczół z terenu woj. mazowieckiego, których przyczyną może być nieprawidłowe stosowanie środków ochrony roślin należy zgłaszać do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie.

Dane kontaktowe zamieszczono http://piorin.gov.pl/mz-struktura/mz-ot/

Materiały informacyjne/edukacyjne/broszury:http://piorin.gov.pl/gi-aktualnosci/bezpieczne-stosowanie-srodkow-ochrony-roslin,358.htmlhttp://piorin.gov.pl/gi-aktualnosci/chronmy-pszczoly,108.htmlhttp://piorin.gov.pl/gi-aktualnosci/pamietajmy-o-pszczolach,219.htmlhttp://piorin.gov.pl/gi-aktualnosci/bezpieczne-dla-pszczol-stosowanie-srodkow-ochrony-roslin,163.html

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...