Tygodnik Makowski

Piątek, 15 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Lekcja z edukacji na odległość

30.03.2020 12:15:00

Obowiązek prowadzenia zdalnego nauczania zaskoczył chyba przeważającą większość szkół. Do tego na ogół nie byli przygotowani i nauczyciele, i uczniowie, i rodzice. Mimo wszystko, jak się zorientowaliśmy, odbywają się lekcje na odległość, choć często z ogromnymi kłopotami.

 Przez pierwsze dni była to cokolwiek  spontaniczna edukacja. Resort przypominał, że  zamknięcie szkół nie oznacza ferii. Że nadal trzeba się uczyć, wykorzystując do tego dostępne elektroniczne środki łączności. Od  25 marca, na mocy zarządzenia ministra edukacji, szkoły powinny obligatoryjnie  realizować podstawy programowe poszczególnych przedmiotów,  czyli uczyć,  wyjaśniać, zadawać zadania, kontrolować ich wykonanie, utrwalać już zdobytą wiedzę,  wystawiać oceny. Za organizację tego doraźnego procesu, w tym opracowywanie  tygodniowych rozkładów zajęć, odpowiadają dyrektorzy szkół. Codzienną edukację  mają ułatwiać m.in. materiały zamieszczone na platformie www.podreczniki. pl  oraz specjalne programy emitowane przez Telewizję Polską i Polskie Radio.
red
 Więcej w najbliższym wydaniu TM

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Mała elektrownia wodna - miasto przedstawia wizualizację

    Inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć zaplanowanych na 2021 roku Zobacz galerie...

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...