Tygodnik Makowski

Czwartek, 22 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Spotkanie z seniorami

26.02.2020 11:00:00

Seniorzy z Różana spotkali się z policjantami makowskiej policji. Głównym jego celem było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa.
Podczas spotkania asp. Tomasz Strzałkowski oraz st. post. Katarzyna Pstrągowska zapoznali zebranych słuchaczy ze sposobami unikania przestępstw, szczególnie oszustw dokonywanych metodą na tzw. „wnuczka” i „ policjanta”. Policjanci przestrzegali obecnych przed nadmierną ufnością, jaką często wykazują starsze osoby wobec obcych, którzy pod różnym pretekstem próbują przedostać się do mieszkania seniora, aby go okraść. Jak informuje makowska komenda policji, rozmawiano także, m.in. o bezpieczeństwie podczas zakupów czy pobierania pieniędzy z bankomatu lub banku. Uczestnicy dowiedzieli się również, jak mają zareagować, kiedy widzą, gdy ktoś łamie prawo. Policjantki Wydziału Ruchu Drogowego sierż. szt. Ilona Nowotka oraz st. sierż. Małgorzata Karolak poruszyły problematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachęcały uczestników do noszenia elementów odblaskowych na ubraniach, kiedy poruszają się po drodze, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w mieście.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...