Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 28 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Podróże z Pazurem
fot. Podróże z Pazurem

Niezwykli goście nad niezwykłym Orzycem

23.01.2020 00:32:06

Zwiedzili kilkadziesiąt krajów, byli w najdalszych zakątkach świata. Zanim wyruszą do Gwatemali, gościli w powiecie makowskim.

Snupi to kundelek, który zamienił schroniskową klatkę na drogi i bezdroża całego świata. Dzięki swoim opiekunom był już w 36 krajach na 5 kontynentach. Przepłynął ponad 3200 mil morskich, przekraczając Ocean Atlantycki z Maroka do Brazylii, a także rzekę Amazonkę. Przejechał ponad 40 tys. km autostopem, a licznik wciąż bije. 19 stycznia jego opiekunowie, Iza i Piotr Miklaszewscy, odbywający od 2017 r. wraz ze Snupim podróż dookoła świata, w krótkiej przerwie w wojażach, odwiedzili powiat makowski i zauroczyli się Orzycem.


Snupi to 8,5 kg kundelek sięgający do kolan, który uprawia trekking i wspinaczkę, bezproblemowo zdobył Toubkal – najwyższy szczyt Maroka, gór Atlas i całej północnej Afryki oraz wulkany w Ekwadorze. Wspinał się w Alpach, Kaukazie, Wenezueli, Andach, dwukrotnie przemierzył Kanał Panamski i biegał po lesie równikowym. W krótkiej przerwie w podróży, za sprawą zakochanego w Orzycu Macieja Jóźwiaka, Snupi zawitał w naszych okolicach.

Więcej w najnowszym wydaniu TM

autor: MJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...