Tygodnik Makowski

Czwartek, 22 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Spotkanie z Tomaszem Bielawskim

22.09.2019 17:00:00

Kultownia OCK zaprasza na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy przy herbacie”, które odbędzie się 24 września, o godz. 17.00. Tym razem naszym gościem będzie Tomasz Bielawski związany z gminą Krasnosielc.
Spotkanie odbędzie się Cooltowni Ostrołeckiego Centrum Kultury, Aleja Wojska Polskiego 40. Buelawski to pasjonat obrazowania stereoskopowego już od połowy lat 70-tych XX wieku. Kolekcjoner starych sprzętów do fotografii stereoskopowej oraz samych fotografii. W 2006 roku sam zaczął fotografować w trójwymiarze. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych, współpracuje z Fotoplastikonem Warszawskim i Fotoplastykonem Poznańskim, a swoją wiedzą dzieli się prowadząc warsztaty i spotkania z trójwymiarem w roli głównej. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Stereoskopowego, bierze czynny udział w szerzeniu „wirusa stereo” w kraju i za granicą. Autor popularnych stron internetowych, dotyczących tematyki fotografii stereoskopowej: muzeum trójwymiaru www.3d-muzeum.pl, blog www.dotomka.blogspot.com (najlepszy blog w konkursie Blog Roku 2007 w kategorii „Zainteresowania i pasje”) i galeria fotografii 3D www.fotomplastikon.pl . A prywatnie? Szczęśliwy mąż, ojciec trójki wspaniałych dzieci, opiekun kilku psów, kotów i różnych innych żyjących stworów. Prowadzi gabinet weterynaryjny w Nowym Sielcu. Jak informują organizatorzy, poza pracą zawodową Tomasz Bielawski „udziela się” społecznie. Przez wiele lat był Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Krasnosielckiej, pełni obowiązki przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przez dwanaście lat był sędzią w Sądzie Okręgowym Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, a obecnie działa w Sądzie Krajowym. Gra na banjo i gitarze, rysuje, pisze teksty kabaretowe, grał w lokalnym kabarecie (na Przeglądzie Kabaretów Wiejskich STOPA w Karniewie dostał nagrodę Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego dla najlepszego wiejskiego kabareciarza), parę lat temu dostał tytuł Wolontariusza Roku. W 2017 r. wygrał jeden z odcinków programu „The Brain – genialny umysł”

autor: rNadaj

inne wpisy tego autora

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...