Tygodnik Makowski

Wtorek, 19 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Płoniawy-Bramura

A A A poleć znajomemu drukuj stronę


Dziś przychodzą w koszulkach z nr 16

16.09.2019 09:00:00

Dziś przypada rocznica śmierci Arkadiusza Gołasia. Z tego powodu uczniowie szkoły noszącej jego imię jutro zamierzają przyjść na zajęcia w koszulkach z numerem 16.

Zawodnik jest patronem Szkoły Podstawowej w Płoniawie - Bramurach. Nosił koszulkę z nr 16.

Zaczął grać w siatkówkę w wieku 10 lat w Szkole Podstawowej nr 7 im. Janusza Kusocińskiego, do której uczęszczał. W 1996 trafił do MKS MOS Wola Warszawa, z którą – będąc w drużynie kadetów – zdobył tytuł wicemistrza Polski 1998. Jako zawodnik klubu zdobył z reprezentacją Polski kadetów brązowy medal mistrzostw świata w 1999. W 2000 zdobył ze swoją drużyną tytuł wicemistrza Polski juniorów oraz tytuł mistrza Polski juniorów. W tym samym roku rozpoczął karierę w klubie AZS Częstochowa, w którym grał do 2004. W sezonie 2004/2005 reprezentował włoski klub Sempre Volley Padwa. W kolejnym sezonie miał grać we włoskim klubie Lube Banca Macerata.

8 września 2005 zagrał ostatni mecz, wygrywając z reprezentacją Portugalii podczas mistrzostw Europy 2005.

Choć urodził się w Przasnyszu, całą młodość spędził w Ostrołęce. Zginął 16 września 2005 w wypadku samochodowym na autostradzie A2 w Griffen koło Klagenfurtu w Austrii. Samochód prowadzony przez żonę siatkarza niespodziewanie zjechał na prawo i uderzył w betonową ścianę. Gołaś zginął na miejscu, a jego żona trafiła do szpitala. Zawodnik został pochowany na cmentarzu parafialnym w Ostrołęce.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Mała elektrownia wodna - miasto przedstawia wizualizację

    Inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć zaplanowanych na 2021 roku Zobacz galerie...

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...