Tygodnik Makowski

Niedziela, 25 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Analizują gminne dialekty

14.09.2019 09:30:00

W gminie Rzewnie rozpoczęła się realizacja projektu "Na Przykopie i Zaborku. Mikrotoponimia gminy Rzewnie ", na które dofinansowanie pozyskało Gminne Centrum Kultury w Rzewniu.
Projekt przewiduje zorganizowanie dwóch obozów dialektologicznych - z udziałem studentów i profesorów wydziału polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poprowadzą oni warsztaty, wygłoszą wykłady, a oprócz tego spotykają się z mieszkańcami, by zebrać i spisać dawną gwarę, przysłowia i powiedzenia, a także uświadomić ze trzeba jak najszybciej rozpocząć systematyczne prace nad zebraniem i odpowiednim opracowaniem ginącej leksyki gwary rzewnieńskiej. W ramach projektu GCK zorganizowało konkursy, które będą pomocne w jego realizacji. Pomysłodawcom zależy na tym, żeby mieszkańcy aktywnie włączyli się w tę inicjatywę.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...