Tygodnik Makowski

Środa, 21 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Powiatowe ćwiczenia obronne Makovia 19

13.09.2019 11:00:00

11 września 2019 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim ul. Rynek 1 Starosta Makowski – Kierownik Ćwiczenia oraz Wicestarosta Makowski – Kierownik Zespołu Autorskiego przeprowadzili Konferencję Poprzedzającą do przygotowania oraz Instruktaż do przeprowadzenia powiatowego ćwiczenia obronnego i obrony cywilnej pk. MAKOVIA–19, planowanego do realizacji w dniach 1–2 października 2019 r.

W Konferencji uczestniczyli:1) Kierownictwo Ćwiczenia i Zespół Autorski; 2) Przedstawiciele 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie; 3) Przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce; 4) Przedstawiciele ćwiczących struktur organizacyjnych, w tym: - kierownicy powiatowych służb, inspekcji i straży wraz z pracownikami zajmującymi się sprawami obronnymi, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego; - przedstawiciele Urzędów Miasta/Gminy, w tym pracownicy ds. obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego; - Dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu oraz pracownicy zajmujący się sprawami obronnymi, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego; - Kadra kierownicza Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim.

Głównym celem Konferencji było zapoznanie jej uczestników z istotą przeprowadzenia powiatowego ćwiczenia obronnego i obrony cywilnej pk. MAKOVIA–19 oraz zapoznanie jej uczestników z wybranymi elementami opracowanego przez Zespół Autorski „Planu przeprowadzenia ćwiczenia”. W ramach natomiast Instruktażu postawiono zadania do realizacji poszczególnych faz ćwiczenia oraz określono konieczne do zrealizowania przedsięwzięcia bezpośrednio poprzedzające rozpoczęcie ćwiczenia.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz