Tygodnik Makowski

Czwartek, 22 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Ostrzeżenie dla grzybiarzy na terenie ASF

09.09.2019 12:00:00

Główny Lekarz Weterynarii ostrzega grzybiarzy i publikuje mapę zagrożonych terenów chorobą ASF. Tam, gdzie jest duże nią zagrożenie, nie wszyscy powinni chodzić do lasu na grzyby.

Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii w Polsce pojawił się komunikat w związku z trwającym sezonem zbierania owoców leśnych oraz rozpoczynającym się okresem intensywnych grzybobrań. Główny Lekarz Weterynarii apeluje o zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Powód? Ogniska ASF.

Na mapie, opublikowanej na stronie https://www.wetgiw.gov.pl można zobaczyć dokładne obszary, utworzone w związku z występowaniem afrykańskiego pomoru świń. Na żółto zaznaczono obszar ochronny, na czerwono objęty ograniczeniami, na niebiesko obszar zagrożenia.

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że z wypraw na grzyby powinny zrezygnować osoby, które mają jakikolwiek kontakt ze świniami. Mogą bowiem przypadkowo przenieść wirus ASF na zwierzęta.

- Ponadto, należy pamiętać o konieczności całkowitej wymiany odzieży i obuwia przed wykonywaniem czynności związanych z obsługą świń oraz o zastosowaniu środków przeznaczonych do higieny i dezynfekcji - czytamy w komunikacie GIW.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...