Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Gmina Karniewo: koniec problemu z wodą

22.06.2019 12:00:00

21 czerwca w Szlasach Złotkach w gminie Karniewo miejscowe władze razem z licznie zaproszonymi gośćmi symbolicznie zakończyły inwestycję pn. "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Karniewo". Wydano na ten cel ponad 2,9 mln zł. Sporo, ale dzięki niej kończą się problemy z wodą na tym terenie.

Kosztowna, ale bardzo potrzebna inwestycja to nie tylko Stacja Uzdatniania Wody w Szlasach Złotkach (wartość 2 176 966 zł) wybudowana przez firmę Rosmosis -Wawrzyniak z Perzyc. W ramach tego zadania pojawiły się także 42 przydomowe oczyszczalnie ścieków (koszt ok. 732 tys. zł), wybudowane przez firmę Emkan-Pro Krzysztof Murawski Pstrągi Gniewoty.

Wartość dofinansowania tej inwestycji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosła ponad 1,4 mln zł. Stacja w Szlasach to kluczowy obiekt. Dostarcza ona wodę do większości mieszkańców gminy - ponad 4 tys. osób, podczas gdy w całej gminie Karniewo mieszka ponad 5400 osób.

Cały tekst w papierowym wydaniu Tygodnika Makowskiego.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...