Tygodnik Makowski

Piątek, 23 kwietnia 2021

Już w najbliższą środę rusza CiechPress - portal regionalny. Aktualne informacje z naszego regionu, "Tygodnik Makowski" oraz inne tygodniki wydawane przez Ciech-Press. Sport, kultura, historia, ciekawe wywiady

Od rana trwa strajk w szkołach

08.04.2019 08:30:00

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie doszedł do porozumienia z rządem. Zgodnie z zapowiedzią, w szkołach na północnym Mazowszu od rana trwa akcja strajkowa. Ma on potrwać aż do odwołania. Powiat makowski także przystąpił do czynnego strajku.

Jeszcze wczoraj na stronach internetowych wielu szkół pojawił się taki komunikat:

"W związku z akcją strajkową pracowników oświaty, która rozpocznie się jutro, 8 kwietnia 2019 roku i potrwa do odwołania, prosimy Państwa o wyrozumiałość i zapewnienie opieki swoim dzieciom. Informujemy, że szkoła zapewni opiekę tym uczniom, którzy będą jej potrzebować".

Efekt jest taki, że do większości szkół uczniowie dziś rano w ogóle nie przyszli. Zaopiekowali się nimi rodzice lub krewni.

Tak np. w Szkole Podstawowej nr 1 w Makowie Mazowieckim, do której uczęszcza 432 uczniów, dziś rano nie zjawił się żaden z nich. Dyrektor Anna Kamińska opowiada, że zdecydowana większość nauczycieli przystąpiła do strajku. Gotowość do pracy zgłosiły jedynie panie uczące religii.

Szerzej o strajku we wtorkowym wydaniu Tygodnika Makowskiego.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz