Tygodnik Makowski

Czwartek, 24 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Petycja w sprawie komunikacji zbiorowej

09.03.2019 11:00:00

Ponad 300 osób podpisało się pod petycją w sprawie usprawnienia komunikacji zbiorowej, złożoną do starostwa w Makowie i miejscowego urzędu miejskiego.

Choć petycję złożono w ostatni piątek, podpisy były zbierane wcześniej. Moment jej złożenia zbiegł się z zapowiedzią polskiego rządu - odtworzenia dotychczasowych połączeń autobusowych.

Starosta makowski na ostatnim spotkaniu z ministrem Henrykiem Kowalczykiem tłumaczył, że choć to zadanie powiatu, przewoźnicy nie chcą wozić ludzi na trasach, gdzie jest bardzo mało pasażerów. Zamiast wieźć 2-3 osoby na dzień, taniej byłoby gdyby samorząd zapłacił za... taksówkę dla tych osób.

Propozycja rządu to naszym zdaniem obietnica wyborcza, nie mająca wiele wspólnego z ekonomią, a bardziej z chęcią przypodobania się wyborcom (oni też pośrednio zapłacić mają za te połączenia).

My mamy inną, doraźną propozycję. Tak jest dużo taniej niż wożenie "powietrza" autobusami. Młodzi ludzie już z tej możliwości korzystają...

Szerzej w wydaniu papierowym TM

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...