Tygodnik Makowski

Piątek, 27 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Znamy zwycięzców z II tury

05.11.2018 08:00:00

Druga tura wyborów samorządowych w powiecie makowskim nie przyniosła niespodzianek. Wójtami w gminach Płoniawy-Bramura i Rzewnie zostali kandydaci, którzy w pierwszej turze otrzymali najwięcej głosów.

W Gminie Płoniawy–Bramura o mandat walczyło aż 5 kandydatów, najwięcej spośród gmin powiatu makowskiego. Dotyczasowy wójt Włodzimierz Załęski (47 lat) z PSL odpadł w pierwszej turze. Uzyskał 341 głosów, najmniej z całej piątki. 4 listopada zmierzyli się 37-letni Jakub Dudek, stratujący z własnego komitetu i 44-letni Dariusz Wiśniewski z PiS. Zdecydowanie wygrał ten pierwszy. Uzyskał 1392 głosy (63,79%), podczas gdy na jego konkurenta zagłosowało 790 osób (36,21%).

W gminie Rzewnie w drugiej turze rywalizowali Wiesław Chrzanowski (50 lat) z KWW Ziemia Makowska – Porozumienie i dotychczasowy wójt Roman Napiórkowski (66 lat), startujący z własnego komitetu. Ten pierwszy prowadził po pierwsze turze. W drugiej osiagnął jeszcze lepszy wynik. Za jego kandydaturą głosowało 886 osób (61,74%) i to on będzie wójtem przez najbliższe pięć lat. Przegranego Romana Napiórkowskiego poparło 549 głosujacych (38,26%).

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...