Tygodnik Makowski

Niedziela, 06 grudnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Zmierzą się w drugiej turze

22.10.2018 13:45:00

W dwóch gminach powiatu makowskiego nie udało się wyłonić wojtów. Ich nazwiska poznamy dopiero po drugiej turze wyborów, która odbędzie się za dwa tygodnie.

Gmina Płoniawy-Bramura

O mandat wójta gminy Płoniawy-Bramura walczyło tu aż 5 kandydatów, najwięcej spośród gmin powiatu makowskiego. Dotyczasowy wójt Włodzimierz Załęski (47 lat) z PSL nie będzie pełnił już tej funkcji. Uzyskał 341 głosów, a to za mało, żeby przeszedł do drugiej tury wyborów. Zmierzą się w niej 37-letni Jakub Dudek (838 głosów), stratujący z własnego komitetu i 44-letni Dariusz Wiśniewski (632 głosy) z PiS. Wojciech Gąsiewski z komitetu Wolni i Solidarni otrzymał 429 głosów, a Wojciech Dąbrowski z komitetu Zjednoczenie i Jedność 200 głosów.

Gmina Rzewnie

W tej gminie nie są jeszcze znane oficjalne wyniki wyborów. Wiadomo jedynie, że nie przyniosły one rozstrzygnięcia. W drugiej turze zmierzą się obecny wójt Roman Napiórkowski (66 lat), startujący z własnego komitetu i Wiesław Chrzanowski (50 lat) z KWW Ziemia Makowska – Porozumienie. Odpadli pozostali kandydaci - Anna Mroczkowska (48 lat) z KWW Przyszłość Rzewnia i Wiesław Oborski (62 lata) z KWW Nasza gmina Rzewnie.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz