Tygodnik Makowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
 • Parafianie walczą o swojego proboszcza

  09.09.2010 09:12:00

  W szelkowskim domu kultury 7 września odbyła się kolejna narada mieszkańców gminy, przedstawicieli władz gminnych, rady parafialnej w sprawie wysłania proboszcza ks. Marka Rogowskiego na roczny urlop szabatowy. - Spotkaliśmy się w sprawie decyzji biskupa, który wysyła naszego proboszcza na roczny urlop – mówił Czesław Milewski wójt gminy na spotkaniu z przedstawicielami mieszkańców gminy.

  Czytaj dalej

 • Uwiedziony przez Orzyc

  02.09.2010 09:11:23

  O spotkaniu z Rolling Stonesami, o tym skąd wzięły się stroje Trunadurów, jak powstały największe polskie przeboje i jak można zakochać się w Orzycu – rozmawiamy z legendą polskiej muzyki rozrywkowej – Ryszardem Poznakowskim, mieszkańcem gminy Szelków

  Czytaj dalej

 • Ojcem założycielem KGW w Smrocku był mężczyzna

  26.08.2010 08:40:10

  − Naszym „ojcem założycielem” był mężczyzna, a nie kobieta – mówią ze śmiechem panie z koła w Smrocku. – Do założenia koła gospodyń wiejskich namówił nas Marek Todorowski, to był nasz taki pierwszy nieoficjalny prezes. Kiedyś było koło w naszej wsi, należały do niego nasze mamy, ale potem to jakoś zamarło. I dopiero dwa lata temu, za namową Marka, zdecydowałyśmy się zacząć wszystko od nowa.

  Czytaj dalej

 • Potrzeby są ogromne. Rolnicy z pomocą dla powodzian

  07.08.2010 10:04:00

  Mieszkańcy gminy Szelków zebrali prawie 40 ton zboża , 148 bel siana i 14 tysięcy złotych. Przekazali je na pomoc dla powodzian z gminy Słubice. W ten sposób odpowiedzieli na apel Mazowieckiej Izby Rolniczej. Za organizację pomocy opowiada Marek Todorowski szef powiatowego oddziału MIR.

  Czytaj dalej

 • Bociany przynoszą szczęście


  08.07.2010 12:39:01

  Bociany od zawsze kojarzą nam się z polską wsią i nie bez powodu są uważane przez wielu za symbol polskości. Przylatują do nas wiosną a odlatują późnym latem do ciepłych krajów. Swoje gniazda przeważnie budują na słupach elektrycznych, telegraficznych, w bezpośredniej bliskości gospodarstw domowych. Właśnie taki słup z bocianami znajduje się na posesji mieszkanki Starego Strachocina. Ptaki uwiły sobie bardzo duże gniazdo, a gmina Szelków ufundowała im pod to siedlisko platformę.

  Czytaj dalej