Tygodnik Makowski

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
 • Pierwsze koty za płoty – czyli ślubowanie wójta

  16.12.2010 08:20:00

  Były podziękowania, gratulacje i uprzejme deklaracje współpracy… i ustalenie wysokości wynagrodzenia dla wójta oraz diet dla radnych. Za każde posiedzenie: komisję lub sesję radny otrzyma 191 złotych

  Czytaj dalej

 • Nie oddamy księdza Marka!

  02.11.2010 08:50:00

  Mijają kolejne miesiące a wierni nie chcą zaniechać „bojkotu” decyzji biskupa. Na przykościelnym parkingu stoi stale kilka samochodów i przyczepa kempingowa. Przed kościołem transparenty „NIE ODDAMY NASZEGO PROBOSZCZA”, „ŻĄDAMY PRAWDY I SPRAWIEDLIWOŚCI”. Na murze zapalono znicze, które mają symbolizować iskierkę nadziei, że proboszcz Rogowski wróci jednak do Szelkowa. Mieszkańcy pełnią dyżury przy kościele, nie pozwalają nikomu do niego wejść.

  Czytaj dalej

 • Biskup nas oszukał – mówią i dalej protestują

  04.10.2010 21:08:00

  Wydawało się, że między biskupem łomżyńskim Stanisławem Stefankiem a parafianami z Szelkowa doszło do porozumienia. Protestujący od czerwca parafianie odetchnęli z ulgą, gdy okazało się, że biskup wysłuchał ich próśb i postanowienia w sprawie księdza Marka Rogowskiego zostały zmienione.

  Czytaj dalej

 • Ksiądz Marek wróci na parafię – zapewnia biskup

  23.09.2010 10:25:00

  Między biskupem łomżyńskim Stanisławem Stefankiem a parafianami z Szelkowa doszło do porozumienia. „Zbuntowani” przeciw decyzji biskupa o wyłączaniu ich proboszcza na urlop parafianie od tygodni protestowali w tej sprawie. Bali się, że proboszcz po urlopie już do nich nie wróci. Teraz otrzymali zapewnienie biskupa, że nie mają się czego obawiać. Wszystkie decyzje dotyczące szelkowskiego kościoła będą z proboszczem konsultowane.

  Czytaj dalej

 • Matka odda mu własną nerkę

  16.09.2010 09:13:00

  Janusz niedawno stracił obie nerki. Teraz trzy razy w tygodniu jeździ do makowskiego szpitala na dializy. Matka chce mu oddać swoją nerkę. Teraz rodzina czeka na wyniki badań. Nadzieja na normalne życie jest, ale pomoc ludzi dobrej woli jest konieczna. Bo leki dla Janusza będą bardzo drogie.

  Czytaj dalej

 • „Przybądź nam Rozalio święta ku pomocy…”

  09.09.2010 09:21:00

  Kult św. Rozalii trwa tu nieprzerwanie od ponad trzystu lat. Nie wiadomo, jakim sposobem sycylijska święta trafiła w okolice Szelkowa. Według niespisanej i niemającej potwierdzenie w faktach legendy św. Rozalia przywędrowała tutaj razem ze św. Rochem. O jej obecności świadczył kamień, w którym odcisnęła się jej stopa. Kamień jednak zaginął w czasie II wojny światowej. Rozalię urzekło prastare uroczysko porośnięte wiekowi dębami koło wsi Słojki, więc tu pozostała, święty Roch powędrował do Sadykierza w gminie Obryte. Co roku 3 i 4 września odbywają się tu wielkie uroczystości odpustowe.

  Czytaj dalej

 • Parafianie walczą o swojego proboszcza

  09.09.2010 09:12:00

  W szelkowskim domu kultury 7 września odbyła się kolejna narada mieszkańców gminy, przedstawicieli władz gminnych, rady parafialnej w sprawie wysłania proboszcza ks. Marka Rogowskiego na roczny urlop szabatowy. - Spotkaliśmy się w sprawie decyzji biskupa, który wysyła naszego proboszcza na roczny urlop – mówił Czesław Milewski wójt gminy na spotkaniu z przedstawicielami mieszkańców gminy.

  Czytaj dalej

 • Uwiedziony przez Orzyc

  02.09.2010 09:11:23

  O spotkaniu z Rolling Stonesami, o tym skąd wzięły się stroje Trunadurów, jak powstały największe polskie przeboje i jak można zakochać się w Orzycu – rozmawiamy z legendą polskiej muzyki rozrywkowej – Ryszardem Poznakowskim, mieszkańcem gminy Szelków

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Minister Obrony w ogniu pytań

  Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

 • Złote Gody w Makowie

  Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

 • Finał WOŚP w Makowie

  Fot. (olk) Zobacz galerie...