Tygodnik Makowski

Środa, 17 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
 • Kto uwije gniazdo bocianom

  17.03.2011 09:44:00

  Wiosna tuż, tuż. Na łąkach i polach pojawiły się już żurawie, wkrótce za nimi przylecą bociany. Jerzy Żebrowski ze Smrocka Kolonii (gm. Szelków) martwi się, że do niego w tym roku nie przylecą, ponieważ bocianie gniazdo, które znajdowało się na słupie energetycznym obok jego posesji, zrzuciły lutowe wichury. Szuka więc pomocy w Urzędzie Gminy – chciałby założyć platformę, na której bociania para mogłaby sobie uwić nowe gniazdo

  Czytaj dalej

 • Utopił się w studni, ciało znalazł kolega

  10.03.2011 08:53:00

  Kazimierz L., 53-letni mieszkaniec Przeradowa, 3 marca utopił się w przydomowej studni. Tego samego dnia wspólnie z kolegami pił alkohol. Następnego dnia rano jego ciało odnalazł kolega.

  Czytaj dalej

 • Pierwsze koty za płoty – czyli ślubowanie wójta

  16.12.2010 08:20:00

  Były podziękowania, gratulacje i uprzejme deklaracje współpracy… i ustalenie wysokości wynagrodzenia dla wójta oraz diet dla radnych. Za każde posiedzenie: komisję lub sesję radny otrzyma 191 złotych

  Czytaj dalej

 • Nie oddamy księdza Marka!

  02.11.2010 08:50:00

  Mijają kolejne miesiące a wierni nie chcą zaniechać „bojkotu” decyzji biskupa. Na przykościelnym parkingu stoi stale kilka samochodów i przyczepa kempingowa. Przed kościołem transparenty „NIE ODDAMY NASZEGO PROBOSZCZA”, „ŻĄDAMY PRAWDY I SPRAWIEDLIWOŚCI”. Na murze zapalono znicze, które mają symbolizować iskierkę nadziei, że proboszcz Rogowski wróci jednak do Szelkowa. Mieszkańcy pełnią dyżury przy kościele, nie pozwalają nikomu do niego wejść.

  Czytaj dalej

 • Biskup nas oszukał – mówią i dalej protestują

  04.10.2010 21:08:00

  Wydawało się, że między biskupem łomżyńskim Stanisławem Stefankiem a parafianami z Szelkowa doszło do porozumienia. Protestujący od czerwca parafianie odetchnęli z ulgą, gdy okazało się, że biskup wysłuchał ich próśb i postanowienia w sprawie księdza Marka Rogowskiego zostały zmienione.

  Czytaj dalej

 • Ksiądz Marek wróci na parafię – zapewnia biskup

  23.09.2010 10:25:00

  Między biskupem łomżyńskim Stanisławem Stefankiem a parafianami z Szelkowa doszło do porozumienia. „Zbuntowani” przeciw decyzji biskupa o wyłączaniu ich proboszcza na urlop parafianie od tygodni protestowali w tej sprawie. Bali się, że proboszcz po urlopie już do nich nie wróci. Teraz otrzymali zapewnienie biskupa, że nie mają się czego obawiać. Wszystkie decyzje dotyczące szelkowskiego kościoła będą z proboszczem konsultowane.

  Czytaj dalej

 • Matka odda mu własną nerkę

  16.09.2010 09:13:00

  Janusz niedawno stracił obie nerki. Teraz trzy razy w tygodniu jeździ do makowskiego szpitala na dializy. Matka chce mu oddać swoją nerkę. Teraz rodzina czeka na wyniki badań. Nadzieja na normalne życie jest, ale pomoc ludzi dobrej woli jest konieczna. Bo leki dla Janusza będą bardzo drogie.

  Czytaj dalej

 • „Przybądź nam Rozalio święta ku pomocy…”

  09.09.2010 09:21:00

  Kult św. Rozalii trwa tu nieprzerwanie od ponad trzystu lat. Nie wiadomo, jakim sposobem sycylijska święta trafiła w okolice Szelkowa. Według niespisanej i niemającej potwierdzenie w faktach legendy św. Rozalia przywędrowała tutaj razem ze św. Rochem. O jej obecności świadczył kamień, w którym odcisnęła się jej stopa. Kamień jednak zaginął w czasie II wojny światowej. Rozalię urzekło prastare uroczysko porośnięte wiekowi dębami koło wsi Słojki, więc tu pozostała, święty Roch powędrował do Sadykierza w gminie Obryte. Co roku 3 i 4 września odbywają się tu wielkie uroczystości odpustowe.

  Czytaj dalej