Tygodnik Makowski

Niedziela, 22 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

RSS A A A poleć znajomemu drukuj stronę

 • Pożegnanie Kasi Olzackiej

  05.04.2018 11:08:00

  W Wielki Piątek 30 marca zmarła Katarzyna Olzacka - nauczycielka, bibliotekarka, regionalistka, historyczka, dziennikarka, fotoreporterka, wieloletnia prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Makowskiej, matka, żona, babcia i nasza przyjaciółka.

  Czytaj dalej

 • Maków ma nową wiceburmistrz

  30.03.2018 10:24:00

  Aneta Dąbrowska została wiceburmistrzem Makowa Maz. Nowa burmistrz ostatnie dziewięć lat była związana z Makowem jako dyrektor oddziału banku Pekao SA.

  Czytaj dalej

 • Z rewitalizacją pod górkę

  29.03.2018 09:12:00

  Na początku marca Urząd Miejski w Makowie ogłosił przetarg na remont ulic wokół rynku. Ich modernizacja jest dopełnieniem prac realizowanych w ramach rewitalizacji centrum miasta. Miasto planowało w ramach remontu wymienić zniszczone elementy pasa drogowego: chodniki, jezdnie, parkingi i pasy zieleni oraz wylanie nowego asfaltu na nawierzchnię ulic.

  Czytaj dalej

 • O najmłodszej parafii

  19.03.2018 09:40:00

  Wśród publikacji historycznych poświęconych ziemi makowskiej znalazła się nowa pozycja. To książka autorstwa Mariana Piotra Krysiaka „Parafia św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckiem”.

  Czytaj dalej

 • PKS - likwidacja-

  13.03.2018 10:00:00

  We wtorek, 6 marca, firma Mobilis Group poinformowała na swojej stronie internetowej, że tego dnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKS Ciechanów S.A. podjęło uchwałę o rozwiązaniu spółki i otwarciu jej likwidacji w zakresie transportu. Dotknie to również mieszkańców powiatu makowskiego.

  Czytaj dalej

 • Nie taka obwodnica dobra

  08.03.2018 08:20:00

  Planowana obwodnica Pułtuska zamiast skrócić drogę do Warszawy wydłuży ją o parę kilometrów, alarmują samorządowcy z powiatu makowskiego. Droga krajowa nr 57 przez Maków i Przasnysz na Szczytno, zgodnie z planami ma być połączona z obwodnicą na węźle w Lipie. Także mieszkańcy Karniewa mogą się martwić. Dla nich wjazd na obwodnicę jeszcze bardziej się wydłuży.

  Czytaj dalej

 • Kasy na rynek ciągle mało

  05.03.2018 15:50:00

  Kolejny milion musi dołożyć miasto do rewitalizacji rynku. Wybrany w przetargu inwestor nie pojawił się na podpisaniu umowy, więc trzeba wybrać kolejnego. Aby znaleźć na to pieniądze miasto rezygnuje z kolejnych inwestycji. Debatę w tej sprawie, która odbyła się na sesji nadzwyczajnej, nagrywał jeden z mieszkańców Makowa, zaś radny Stanisław Romanowski zauważył, że część Makowian uważa, że są ważniejsze inwestycje niż rewitalizacja Rynku.

  Czytaj dalej

 • Nowy zastępca w straży

  23.02.2018 14:09:00

  W środę,14 lutego, mazowiecki komendant wojewódzki st. bryg. Bogdan łasica powołał bryg. Cezarego Pichałę na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Maz.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Minister Obrony w ogniu pytań

  Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

 • Złote Gody w Makowie

  Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

 • Finał WOŚP w Makowie

  Fot. (olk) Zobacz galerie...