Tygodnik Makowski

Wtorek, 16 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

RSS A A A poleć znajomemu drukuj stronę

 • TIR w rowie


  05.07.2010 10:38:26

  18 czerwca w Makowie Mazowieckim na ul. Moniuszki, jadący samochodem ciężarowym z naczepą, Arkadiusz P. mieszkaniec województwa warmińsko- mazurskiego, z nieustalonych przyczyn zjechał do przyrożnego rowu i wywrócił pojazd na dach. Kilka godzin trwało wyciągnięcie pojazdu z rowu. Fotografia nadesłana przez Czytelnika NTM.

  Czytaj dalej

 • Maków Maz. Sanepid ostrzega przed kąpielą


  18.06.2010 13:14:44

  Po powodzi woda brudna ****Upały jakie w ubiegłym tygodniu nas nawiedziły sprawiły, że nad zalewem pojawili się pierwsi amatorzy kąpieli. Powiatowy Inspektor Sanitarny jednak ostrzega przed korzystaniem z wody zarówno w rzekach jak i zbiornikach wodnych z uwagi na jej znaczne zanieczyszczenie po niedawnej powodzi.

  Czytaj dalej

 • Wały na Orzycu zagrożone, dwa domy zalane


  10.06.2010 20:27:09

  Od 1 czerwca zalewa nas wielka woda. Straż odnotowała podtopienia na terenie całego powiatu makowskiego. Najtrudniejsza sytuacja była w Makowie i Szczukach, gdzie woda zalała dwa domy i weszła na drogę krajową Warszawa – Szczytno (nr 57). W Makowie przez dwie noce nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwał Janusz Jankowski burmistrz Makowa i pracownicy Urzędu Miejskiego. W sypaniu worków pomagał każdy kto mógł, i kto, przede wszystkim chciał. W Szczukach do pomocy ruszyły najaktywniejsze jednostki ochotniczej straży pożarnej.

  Czytaj dalej

 • Robert Janowski żałuje, że nie mieszka w Makowie!


  10.06.2010 19:54:20

  Świetny koncert na zakończenie Dni Makowa * Gwiazdą tegorocznych Dni Makowa był Robert Janowski, piosenkarz, kompozytor, rockman, poeta, aktor teatralny i filmowy, dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny, z wykształcenia lekarz weterynarii.

  Czytaj dalej

 • Dni Makowa – wyścigi smoczych łodzi


  10.06.2010 19:12:31

  Samorządowcy pływali najszybciej Wyścigi smoczych łodzi na makowskim zalewie odbyły się po raz trzeci. Po raz drugi długie łodzie ozdobione głowami smoków wypożyczył Kazimierz Wiśniewski z firmy Wikafal w Warszawie. Razem ze sprzętem przyjechali do Makowa dwaj sternicy, którzy pomagali mało wprawnym osadom w kierowaniu łodzią. Zawody odbyły się w sobotę 5 czerwca 2010 r.

  Czytaj dalej

 • Boisko Orlik zostało wstrzymane


  02.06.2010 19:37:38

  Orlika w Makowie na razie nie będzie. Sejmik Województwa Mazowieckiego wstrzymał dofinansowanie na jego budowę. Dla wszystkich samorządów. Powód – powódź, która dotknęła znaczny obszar województwa mazowieckiego.

  Czytaj dalej

 • Policjantka w makowskiej policji


  02.06.2010 19:26:23

  Oglądają się dwa razy, jakby nie wierzyli w to, co widzą Skończyła marketing i zarządzanie, jest ładna, energiczna i inteligentna. I od kilkunastu dni pracuje w wydziale ruchu drogowego makowskiej policji. Pirat drogowy nie uniknie mandatu udając, że nie mówi po polsku. Monika Szachta angielski ma w małym palcu. Mimo świetnego wykształcenia nie ukrywa. - Policjantką chciałam zostać od zawsze.

  Czytaj dalej

 • Pięciu dilerów wpadło w ręce policji


  27.05.2010 09:49:52

  Aż pięć osób podejrzewanych o posiadanie środków odurzających zatrzymali makowscy kryminalni. Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających. Czterech z zatrzymanych pochodzi z powiatu makowskiego.

  Czytaj dalej