Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

RSS A A A poleć znajomemu drukuj stronę

 • Rozliczenia PIT za 2009 rok

  18.03.2010 07:20:00

  Według danych jakie otrzymaliśmy z Urzędu Skarbowego w Makowie, z fiskusem rozliczyło się dotychczas ok. 40% podatników. Podczas naszej wizyty w Urzędzie Skarbowym tłoku nie było, ale jak powiedziała nam Danuta Dębek, komisarz skarbowy urzędnicy przyjmują dziennie ok. 500 zeznań. Najwięcej osób rozlicza się na początku tygodnia oraz w dni targowe.

  Czytaj dalej

 • Wystawa Sławomira Olzackiego

  18.03.2010 07:19:00

  Wystawę fotografii „Ludzie i sytuacje” Sławomira Olzackiego, fotoreportera i dziennikarza „Nowego Tygodnika Makowskiego” można zobaczyć od 5 marca w holu kina „Jantar” w Ostrołęckim Centrum Kultury.

  Czytaj dalej

 • Ksiądz Krzysztof Biernat objął parafię św. Brata Alberta

  18.03.2010 07:15:00

  W niedzielę, 14 marca podczas uroczystej sumy makowianie powitali nowego proboszcza. Został nim ks. Krzysztof Biernat, były proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Gołyminie, wicedziekan dekanatu makowskiego. Ingresu, czyli wprowadzenia nowego księdza w posługę proboszcza, dokonał ksiądz prałat Józef Śliwka.

  Czytaj dalej

 • Makowianie nie kryli smutku

  11.03.2010 14:01:00

  7 marca podczas niedzielnej sumy licznie zgromadzeni parafianie i przedstawiciele całej społeczności makowskiej pożegnali ks. Zbigniewa Sajewskiego, dotychczasowego proboszcza parafii p.w. św. Brata Alberta i dziekana dekanatu makowskiego.

  Czytaj dalej

 • Jest szansa na gaz dla miasta

  11.03.2010 14:00:00

  Kontrahentem zainteresowanym budową instalacji gazowej i terminala do przechowywania gazu w Makowie jest firma gazowniczo-ciepłownicza pod nazwą KRI Spółka Cywilna. O szczegółach rozmawiamy z wiceburmistrzem Grzegorzem Napiórkowskim.

  Czytaj dalej

 • Powodziowy wtorek

  03.03.2010 14:45:00

  Węgierka zalała drogę krajową nr 57 w Szczukach. W Makowie przy turbinie strażacy bronią rury kanalizacyjnej przed lodowymi krami. Jej uszkodzenie grozi ekologiczną katastrofą. W Budzynie woda podtapia dom Pajewskich. Strażacy z Bogatego od poniedziałku wypompowują wodę w Dębinie i Sątrzasce. Woda w Węgierce i Orzycu przybiera. W Makowie w nocy z wtorku na środę, z 2 na 3 marca do przekroczenia stanu alarmowego brakowało tylko 10 centymetrów.

  Czytaj dalej

 • Ksiądz dziekan Zbigniew Sajewski odchodzi do Płońska

  25.02.2010 14:40:00

  23 lutego 2010 r. ks. Zbigniew Sajewski, proboszcz i twórca parafii p.w. św. Brata Alberta w Makowie, dziekan dekanatu makowskiego, otrzymał nominację na funkcję proboszcza w parafii p.w. Maksymiliana Kolbe w Płońsku. Funkcję tę obejmuje po zmarłym nagle 4 lutego ks. Mirosławie Tabace.

  Czytaj dalej

 • Brylantowa łapówka

  25.02.2010 14:30:00

  W zamian za zaniżenie ilości papierosów bez akcyzy, znalezionych przez policję w jednym z mieszkań w Makowie, współwłaścicielka trefnego towaru proponowała funkcjonariuszom łapówkę. Nie były to pieniądze, a... brylanty. Na tym nie skończyły się łapówkowe propozycje przemytników.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Minister Obrony w ogniu pytań

  Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

 • Złote Gody w Makowie

  Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

 • Finał WOŚP w Makowie

  Fot. (olk) Zobacz galerie...