Tygodnik Makowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

RSS A A A poleć znajomemu drukuj stronę

 • Remont łącznika do kościoła

  29.07.2010 08:00:00

  Nareszcie wyremontowany zostanie łącznik między ulicami Kolejową a Kopernika (tuż przy Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych). Remont planowany jest już od czterech lat.

  Czytaj dalej

 • Głośna walka o ciszę

  22.07.2010 08:20:00

  Przyczyn konfliktów jest wiele: dostęp do strychu i pralni, drzwi na klatce schodowej, pomalowany domofon i odrapane ściany. Ale teraz w czasie wakacji główną kością niezgody stało się podwórko między blokami. Niewielkie kwadratowe podwórko musi pogodzić i zaspokoić potrzeby wszystkich tutejszych mieszkańców. I tych, co chcą wywiesić pranie, i zaparkować samochód jak najbliżej domu, i posiedzieć spokojnie na ławce i poplotkować z sąsiadami. I miłośników klombów i zielonych trawników, po których nikt nie powinien chodzić (zdaniem tych, co je zakładali) i biegających dzieci, które szczególnie w wakacje dają się wszystkim zauważyć. Niestety, jak pokazuje życie, niewielkie podwórko stało się miejscem wielkiej sąsiedzkiej niezgody, ustawicznych interwencji policji i gorszących awantur, które nikomu nie służą, zwłaszcza przysłuchującym się im dzieciom.

  Czytaj dalej

 • Organizacja ruchu – do zmian trzeba się przyzwyczaić

  22.07.2010 08:05:00

  Zmiany na lepsze czy na gorsze? Chyba na lepsze, bo dzięki nim utworzono więcej miejsc parkingowych i zmniejszyła się kolizyjność na tym docinku. Mieszkańcy ulicy Kościelnej zmian na razie nie chwalą, ale to zapewne kwestia czasu i przyzwyczajenia. Na razie policjanci z drogówki pilnują kierowców, aby stosowali się do nowych przepisów.

  Czytaj dalej

 • Grill, muzyka, konkursy i dyplomy


  15.07.2010 00:00:00

  Już po raz trzeci właściciele ogródków działkowych w ROD Metalowiec obchodzili Dzień Działkowca. Był grill, zabawa i konkursy, a wszystko przy muzyce Jana Sternika, świetnego akordeonisty.

  Czytaj dalej

 • Plucie na wyborców nie jest wskazane

  15.07.2010 00:00:00

  Czy radny opluł mieszkankę Makowa? Danuta Janczewska twierdzi, że tak. Do zdarzenia miało dojść na głównym skrzyżowaniu w Makowie. Czy faktycznie do tego zdarzenia doszło, jeszcze nie wiadomo, gdyż póki co relacji osoby plującej, czyli radnego Romanowskiego, nie udało nam się usłyszeć. Radny przebywa na urlopie i nie odbiera telefonów.

  Czytaj dalej

 • Wraca pomysł monitoringu na ulicach miasta


  08.07.2010 12:09:35

  Od wielu lat władze Makowa zabiegały o utworzenie na terenie miasta monitoringu. Na przeszkodzie stanęły, jak to zwykle bywa, pieniądze. Koszt inwestycji był bardzo duży, do tego dochodziły stałe opłaty związane z utworzeniem kilku dodatkowych etatów. Z pomysłu zrezygnowano, choć po likwidacji Straży Miejskiej był on bardzo zasadny.

  Czytaj dalej

 • Wyjątkowe odznaczenie dla placówki oświatowej


  05.07.2010 10:45:05

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim został uhonorowany Medalem „Pro Memoria” nadawanym przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.

  Czytaj dalej

 • Nie „dzielmy” się piaskiem ze zwierzętami


  05.07.2010 10:41:50

  Place zabaw to ulubione miejsce maluchów – szczególnie teraz podczas wakacji. I choć w Makowie placów jak na lekarstwo – bo jeżeli są, to stare i często uszkodzone, każde z nich jest chętnie odwiedzane przez dzieci. A czy są bezpieczne?

  Czytaj dalej