Tygodnik Makowski

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

RSS A A A poleć znajomemu drukuj stronę

 • Wały na Orzycu zagrożone, dwa domy zalane


  10.06.2010 20:27:09

  Od 1 czerwca zalewa nas wielka woda. Straż odnotowała podtopienia na terenie całego powiatu makowskiego. Najtrudniejsza sytuacja była w Makowie i Szczukach, gdzie woda zalała dwa domy i weszła na drogę krajową Warszawa – Szczytno (nr 57). W Makowie przez dwie noce nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwał Janusz Jankowski burmistrz Makowa i pracownicy Urzędu Miejskiego. W sypaniu worków pomagał każdy kto mógł, i kto, przede wszystkim chciał. W Szczukach do pomocy ruszyły najaktywniejsze jednostki ochotniczej straży pożarnej.

  Czytaj dalej

 • Robert Janowski żałuje, że nie mieszka w Makowie!


  10.06.2010 19:54:20

  Świetny koncert na zakończenie Dni Makowa * Gwiazdą tegorocznych Dni Makowa był Robert Janowski, piosenkarz, kompozytor, rockman, poeta, aktor teatralny i filmowy, dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny, z wykształcenia lekarz weterynarii.

  Czytaj dalej

 • Dni Makowa – wyścigi smoczych łodzi


  10.06.2010 19:12:31

  Samorządowcy pływali najszybciej Wyścigi smoczych łodzi na makowskim zalewie odbyły się po raz trzeci. Po raz drugi długie łodzie ozdobione głowami smoków wypożyczył Kazimierz Wiśniewski z firmy Wikafal w Warszawie. Razem ze sprzętem przyjechali do Makowa dwaj sternicy, którzy pomagali mało wprawnym osadom w kierowaniu łodzią. Zawody odbyły się w sobotę 5 czerwca 2010 r.

  Czytaj dalej

 • Boisko Orlik zostało wstrzymane


  02.06.2010 19:37:38

  Orlika w Makowie na razie nie będzie. Sejmik Województwa Mazowieckiego wstrzymał dofinansowanie na jego budowę. Dla wszystkich samorządów. Powód – powódź, która dotknęła znaczny obszar województwa mazowieckiego.

  Czytaj dalej

 • Policjantka w makowskiej policji


  02.06.2010 19:26:23

  Oglądają się dwa razy, jakby nie wierzyli w to, co widzą Skończyła marketing i zarządzanie, jest ładna, energiczna i inteligentna. I od kilkunastu dni pracuje w wydziale ruchu drogowego makowskiej policji. Pirat drogowy nie uniknie mandatu udając, że nie mówi po polsku. Monika Szachta angielski ma w małym palcu. Mimo świetnego wykształcenia nie ukrywa. - Policjantką chciałam zostać od zawsze.

  Czytaj dalej

 • Pięciu dilerów wpadło w ręce policji


  27.05.2010 09:49:52

  Aż pięć osób podejrzewanych o posiadanie środków odurzających zatrzymali makowscy kryminalni. Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających. Czterech z zatrzymanych pochodzi z powiatu makowskiego.

  Czytaj dalej

 • Egzaminy to stres także dla nauczycieli


  27.05.2010 09:45:15

  - Ja się chyba bardziej denerwuje od nich – mówiła przed egzaminami Ewa Miecznikowska wychowawczyni kl. III c Zespołu Szkól nr 2 w Makowie. – To naprawdę fajna klasa i chciałabym, aby dobrze im poszło – dodaje. Nauczyciele czuwający nad przebiegiem egzaminów byli w szkole od ósmej rano. Najwcześniej, bo o piątej rano musieli być dyrektorzy gimnazjów.

  Czytaj dalej

 • Wojewoda uchylił decyzję starosty w sprawie boiska


  27.05.2010 09:39:52

  Urzędnicy się spierają, a czas mija Wojewoda mazowiecki uchylił w całości, zaskarżoną przez burmistrza Makowa decyzję starosty makowskiego z dnia 14 kwietnia 2010 r., wnoszącą sprzeciw do zgłoszenia robót związanych z budową wielofunkcyjnego boiska sportowego na osiedlu Ciechanowska.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Minister Obrony w ogniu pytań

  Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

 • Złote Gody w Makowie

  Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

 • Finał WOŚP w Makowie

  Fot. (olk) Zobacz galerie...