Tygodnik Makowski

Sobota, 21 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

RSS A A A poleć znajomemu drukuj stronę

 • Grill, muzyka, konkursy i dyplomy


  15.07.2010 00:00:00

  Już po raz trzeci właściciele ogródków działkowych w ROD Metalowiec obchodzili Dzień Działkowca. Był grill, zabawa i konkursy, a wszystko przy muzyce Jana Sternika, świetnego akordeonisty.

  Czytaj dalej

 • Plucie na wyborców nie jest wskazane

  15.07.2010 00:00:00

  Czy radny opluł mieszkankę Makowa? Danuta Janczewska twierdzi, że tak. Do zdarzenia miało dojść na głównym skrzyżowaniu w Makowie. Czy faktycznie do tego zdarzenia doszło, jeszcze nie wiadomo, gdyż póki co relacji osoby plującej, czyli radnego Romanowskiego, nie udało nam się usłyszeć. Radny przebywa na urlopie i nie odbiera telefonów.

  Czytaj dalej

 • Wraca pomysł monitoringu na ulicach miasta


  08.07.2010 12:09:35

  Od wielu lat władze Makowa zabiegały o utworzenie na terenie miasta monitoringu. Na przeszkodzie stanęły, jak to zwykle bywa, pieniądze. Koszt inwestycji był bardzo duży, do tego dochodziły stałe opłaty związane z utworzeniem kilku dodatkowych etatów. Z pomysłu zrezygnowano, choć po likwidacji Straży Miejskiej był on bardzo zasadny.

  Czytaj dalej

 • Wyjątkowe odznaczenie dla placówki oświatowej


  05.07.2010 10:45:05

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim został uhonorowany Medalem „Pro Memoria” nadawanym przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.

  Czytaj dalej

 • Nie „dzielmy” się piaskiem ze zwierzętami


  05.07.2010 10:41:50

  Place zabaw to ulubione miejsce maluchów – szczególnie teraz podczas wakacji. I choć w Makowie placów jak na lekarstwo – bo jeżeli są, to stare i często uszkodzone, każde z nich jest chętnie odwiedzane przez dzieci. A czy są bezpieczne?

  Czytaj dalej

 • TIR w rowie


  05.07.2010 10:38:26

  18 czerwca w Makowie Mazowieckim na ul. Moniuszki, jadący samochodem ciężarowym z naczepą, Arkadiusz P. mieszkaniec województwa warmińsko- mazurskiego, z nieustalonych przyczyn zjechał do przyrożnego rowu i wywrócił pojazd na dach. Kilka godzin trwało wyciągnięcie pojazdu z rowu. Fotografia nadesłana przez Czytelnika NTM.

  Czytaj dalej

 • Maków Maz. Sanepid ostrzega przed kąpielą


  18.06.2010 13:14:44

  Po powodzi woda brudna ****Upały jakie w ubiegłym tygodniu nas nawiedziły sprawiły, że nad zalewem pojawili się pierwsi amatorzy kąpieli. Powiatowy Inspektor Sanitarny jednak ostrzega przed korzystaniem z wody zarówno w rzekach jak i zbiornikach wodnych z uwagi na jej znaczne zanieczyszczenie po niedawnej powodzi.

  Czytaj dalej

 • Wały na Orzycu zagrożone, dwa domy zalane


  10.06.2010 20:27:09

  Od 1 czerwca zalewa nas wielka woda. Straż odnotowała podtopienia na terenie całego powiatu makowskiego. Najtrudniejsza sytuacja była w Makowie i Szczukach, gdzie woda zalała dwa domy i weszła na drogę krajową Warszawa – Szczytno (nr 57). W Makowie przez dwie noce nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwał Janusz Jankowski burmistrz Makowa i pracownicy Urzędu Miejskiego. W sypaniu worków pomagał każdy kto mógł, i kto, przede wszystkim chciał. W Szczukach do pomocy ruszyły najaktywniejsze jednostki ochotniczej straży pożarnej.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Minister Obrony w ogniu pytań

  Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

 • Złote Gody w Makowie

  Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

 • Finał WOŚP w Makowie

  Fot. (olk) Zobacz galerie...