Tygodnik Makowski

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

RSS A A A poleć znajomemu drukuj stronę

 • Rozprawa "między wójtem a plebanem" ... o inwestycjach

  12.08.2010 10:30:04

  Urząd miasta rozpoczął budowę parkingu przy Kościele św. Józefa w Makowie. Inwestycja jest realizowana częściowo na gruntach należących do parafii. Parking będzie posiadał 25 miejsc

  Czytaj dalej

 • Słowackiego od 15 lat czeka na remont

  12.08.2010 10:30:00

  Na ulicy Słowackiego dziury długie jak epopeje i to od wielu lat. Mieszkańcy apelują o remont, tym bardziej, że inwestycje miejskie sprawiły, że inne ulice osiedla POM mają nowe nawierzchnie. - Nasza ulica jest teraz najgorsza w Makowie. Boli nas, że wszystkie inne ulice zrobiono a o naszej zapomniano. Dlatego nie chcemy obietnic, chcemy decyzji, że za rok remont będzie przeprowadzony – mówią mieszkańcy.

  Czytaj dalej

 • Kondukty pogrzebowe już nie ugrzęzną w błocie

  05.08.2010 11:01:00

  W pierwszej kolejności wykonany został porządny, wyłożony kostką podjazd do kaplicy cmentarnej. Wyznaczono także miejsca parkingowe. Plac przed kaplicą od dawna wymagał uporządkowania, bo w dni deszczowe kondukty pogrzebowe utykały w błocie.

  Czytaj dalej

 • Drugi krok do porozumienia

  05.08.2010 10:10:00

  Realne i bardzo prawdopodobne staje się porozumienie między syndykiem a Miastem i spółką Juma. Porozumienie związane z zakupem, przez tę ostatnią, sieci ciepłowniczej wraz z węzłami. Może wreszcie uda się rozwiązać problem ciepłownictwa w Makowie.

  Czytaj dalej

 • Miny na ulicy Armii Krajowej

  05.08.2010 10:03:00

  Trzy miny przeciwpiechotne wykopali drogowcy pracujący na ulicy Armii Krajowej w Makowie. Pierwszą prawie dwa miesiące temu, drugą we wtorek, 3 sierpnia, trzecią dzień później. Z tego co udało nam się ustalić to nie koniec wybuchowych niespodzianek. Wojskowi saperzy poszukują następnych.

  Czytaj dalej

 • Maraton pływacki nad zalewem


  02.08.2010 14:03:00

  Miasto Maków Mazowiecki organizuje w dniu 14 sierpnia(sobota) I Maraton Pływacki połączony z Piknikiem edukacyjnym „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”.

  Czytaj dalej

 • Remont łącznika do kościoła

  29.07.2010 08:00:00

  Nareszcie wyremontowany zostanie łącznik między ulicami Kolejową a Kopernika (tuż przy Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych). Remont planowany jest już od czterech lat.

  Czytaj dalej

 • Głośna walka o ciszę

  22.07.2010 08:20:00

  Przyczyn konfliktów jest wiele: dostęp do strychu i pralni, drzwi na klatce schodowej, pomalowany domofon i odrapane ściany. Ale teraz w czasie wakacji główną kością niezgody stało się podwórko między blokami. Niewielkie kwadratowe podwórko musi pogodzić i zaspokoić potrzeby wszystkich tutejszych mieszkańców. I tych, co chcą wywiesić pranie, i zaparkować samochód jak najbliżej domu, i posiedzieć spokojnie na ławce i poplotkować z sąsiadami. I miłośników klombów i zielonych trawników, po których nikt nie powinien chodzić (zdaniem tych, co je zakładali) i biegających dzieci, które szczególnie w wakacje dają się wszystkim zauważyć. Niestety, jak pokazuje życie, niewielkie podwórko stało się miejscem wielkiej sąsiedzkiej niezgody, ustawicznych interwencji policji i gorszących awantur, które nikomu nie służą, zwłaszcza przysłuchującym się im dzieciom.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Minister Obrony w ogniu pytań

  Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

 • Złote Gody w Makowie

  Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

 • Finał WOŚP w Makowie

  Fot. (olk) Zobacz galerie...