Tygodnik Makowski

Środa, 23 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
 • Zarobią mniej o dwa tysiące

  26.07.2018 07:30:00

  Jako pierwsza w powiecie makowskim wynagrodzenie wójta, aczkolwiek niechętnie, obniżyła Rada Gminy Szelków. Radni twierdzili, że wójtowi należy się raczej podwyżka. W Różanie rada uchwały nie podjęła w ogóle. Burmistrz Różana Piotr Świderski uważa, że obniżenie wynagrodzeń dla samorządowców to typowe zagranie pod publiczkę. Najwięcej stracili burmistrz Makowa Maz. Tadeusz Ciak oraz starosta Zbigniew Deptuła.

  Czytaj dalej

 • W razie zagrożenia obronić rodzinę

  26.07.2018 07:00:00

  W razie zagrożenia obronić rodzinę W niedzielę, 15 lipca na stadionie MOSiR w Ostrołęce odbyła się przysięga wojskowa żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”. Wśród ślubujących jedenastu mieszkańców powiatu makowskiego był Sylwester Żerański.

  Czytaj dalej

 • Susza jest – odszkodowania może nie być

  16.07.2018 14:40:00

  Około trzystu wniosków w gminie Karniewo, około stu w Szelkowie i 95 w gminie Czerwonka. Wszystkie gminy powiatu makowskiego przyjmują wnioski od rolników starających się o odszkodowanie z powodu suszy. Jednak dyrektor ostrołęckiego ODR Bogdan Bagiński i wójtowie przyznają, że o wypłatę będzie trudno.

  Czytaj dalej

 • „Curie” i „Kościuszko” najlepsi

  16.07.2018 14:30:00

  Kolejny rok z rzędu uczniowie LO im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie najlepiej zdali egzaminy maturalne. Aż 96 procent z nich we wtorek, 3 lipca, odebrało świadectwa dojrzałości. Bardzo dobre wyniki osiągnęli również maturzyści z liceum i technikum w Zespole Szkół w Krasnosielcu, gdzie zdało 91 procent uczniów.

  Czytaj dalej

 • ASF coraz bliżej

  29.06.2018 10:29:00

  Od 19 czerwca cztery gminy powiatu makowskiego znalazły się w strefie ochronnej, w której wprowadza się środki związane ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń. Na hodowców oznacza to dodatkowe obowiązki. Również weterynaria zapowiada wzmożone kontrole. - Ostatnie dni pokazały, że działania polubowne nie sprawdziły się – mówił Maksymilian Kowalski z makowskiego inspektoratu weterynarii na sesji rady Powiatu.

  Czytaj dalej

 • Trudne sprawy Curie

  27.06.2018 15:40:00

  Od dłuższego Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie boryka się z czarnym PR. Nałożyło się na to kilka trudnych spraw, więc walka o dobre imię liceum jest trudna, tym bardziej, że szkoła toczy bój nie tylko nieprzychylnymi komentarzami w Internecie, musi jeszcze przekonać Kuratorium Oświaty, że wprowadza zalecenia wydane na początku roku a także przekonać wiele osób z kadry nauczycielskiej oraz rodziców uczniów, że korepetycje nie zastąpią rzetelnej nauki w szkole.

  Czytaj dalej

 • Po wiedzę zawodową do Hiszpanii

  20.06.2018 15:44:00

  Uczniowie Zespołu Szkół w Różanie byli na praktykach zawodowych w Hiszpanii

  Czytaj dalej

 • Wybory samorządowe - PiS odkrywa karty

  27.04.2018 14:00:00

  W tym roku na łamach „TM” obecni wójtowie i burmistrzowie powiatu makowskiego zapowiadali, że będą ponownie kandydować. Z kim będą rywalizować? Na konwencji powiatowej 20 kwietnia kandydatów na wójtów i burmistrzów przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość.

  Czytaj dalej