Tygodnik Makowski

Sobota, 24 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Poznali specyfikę pracy policji

08.03.2019 09:00:00

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim spotkali się z funkcjonariuszami i pracownikami zespołu kadr makowskiej komendy powiatowej policji. Spotkanie miało przybliżyć uczniom specyfikę służby w policji.

Funkcjonariusze opowiedzieli jak wygląda ich praca na poszczególnych stanowiskach. Panie z zespołu kadr makowskiej policji przedstawiły procedurę doboru do służby oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Uczniowie dowiedzieli się również o codziennej służbie funkcjonariuszy poszczególnych komórek, wydziałów. Dzięki czemu mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat umiejętności i predyspozycji koniecznych do jego wykonywania.

Jak informuje makowska komenda, policjanci przekazując tę wiedzę młodym ludziom mieli na celu uświadomienie im, że oprócz tego, że praca policjanta jest ciekawa, to jest również odpowiedzialna i trudna, wymagająca wielu predyspozycji, umiejętności i poświęcenia.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz