Tygodnik Makowski

Piątek, 19 lipca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Czerwona kartka dla miejscowej oświaty

05.09.2018 13:25:00

Gimnazjaliści z powiatu makowskiego masowo wybierają szkoły spoza swojego terenu. Wolą kontynuować naukę gdzie indziej. Tym samym wystawiają czerwoną kartkę dla miejscowej oświaty. Starostwo tłumaczy, że jest co najmniej kilka przyczyn tego zjawiska.

 

W roku bieżącym aż 184 uczniów, tj. ponad 30% ogółu absolwentów gimnazjów z powiatu makowskiego, nie zdecydowało się na szkoły prowadzone przez ten powiat.

Władze powiatu uznały, że to stan alarmowy. Doszły do wniosku, że wymaga on analizy i działania zaradczego na przyszłe lata, by cofnąć niekorzystną tendencję.

Za główne przyczyny takiego stanu rzeczy uznano: likwidację firmy PKS Mobilis i brak możliwości dojazdu uczniów do szkół Makowa, Różana i Krasnosielca; zamieszanie wokół tegorocznej matury w makowskim liceum (były wątpliwości, czy nie zostały naruszone banderole pieczętujące prace, ale ostatecznie nie doszukano się nieprawidłowości), co w okresie składania dokumentów nieco naruszyło doskonałą renomę szkoły oraz ogólną wadliwość systemu oświaty w kraju, na którą samorządy nie mają wpływu.

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika", nr 36 z 4 września 2018 r.

autor: RN

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Uczeń, 2018-09-05 14:41:08
    Oświata
    Podobno Wizytatorkami z Kuratorium za ich nieumiejętną kontrolę zajął się prokurator w Ostrołęce.