Tygodnik Makowski

Wtorek, 22 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Gigantyczne śledztwo, tysiące oszukanych

19.12.2017 07:52:00

Nawet kilkadziesiąt tysięcy osób starszych z całego kraju mogło zostać oszukanych przez firmy oferujące usługi telekomunikacyjne, telemedyczne oraz sprzedające energię elektryczną. Wśród pokrzywdzonych są także mieszkańcy północnego Mazowsza.

 

Zarzut oszustwa usłyszało w tej sprawie już 35 osób. Dwie z nich zostały aresztowane.

Pokrzywdzonym podstępnie przedkładano formularze umów oraz uniemożliwiano zapoznanie się z ich dokładną treścią. Zdarzało się też, że fałszowano podpisy klientów.

Osoby starsze obciążane były wysokimi rachunkami za usługę, a w przypadku rezygnacji z niej musiały zapłacić karę. Na przestępczym procederze zarabiały agencje i ich akwizytorzy, ale największe korzyści miały same spółki, w tym zarządy firm oferujących usługi medyczne, których nie byli w stanie wykonać.

Gigantyczne śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Płocku. Pokrzywdzonych, jak dotychczas, jest ponad 8000, ale sprawa jest rozwojowa i liczba oszukanych może sięgnąć kilkudziesięciu tysięcy.

Ustalono, że siedem firm powiązanych ze sobą kadrowo i kapitałowo wykorzystywało podobny mechanizm działania i współpracowało z agencjami zatrudniającymi akwizytorów, którzy w nieuczciwy sposób nakłaniali głównie osoby starsze do zmiany dostawcy usług telekomunikacyjnych lub dostawcy prądu.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz