Tygodnik Makowski

Sobota, 21 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. archiwum
fot. archiwum

Święta ze smogiem?

19.12.2017 07:50:00

Niestety nasila się zjawisko smogu. Miejscami jakość powietrza jest fatalna. Jeśli pogoda będzie bezwietrzna, także w święta możemy spodziewać się pogorszenia czystości powietrza.

 

Jak informują stacje meteorologiczne, nad Polską pojawił się wyż, nie ma więc wiatru - głównego wroga smogu. W wielu regionach kraju jakość powietrza jest bardzo zła. Sytuacja szybko się nie poprawi.

Obecne warunki atmosferyczne przyczyniają się do wysokiego stężenia zanieczyszczeń w powietrzu. W wielu regionach zawartość pyłów PM2,5 i PM10 przekracza nawet dwukrotnie dopuszczalne normy. Tak może być także w najbliższych dniach, bo zanosi się na bezwietrzną pogodę.

Do smogu przyczyniamy się sami. Trujemy się na własne życzenie, lekkomyślnie spalając w piecach plastikowe butelki, folię, drewno pomalowane farbą. Istotne jest też to, jak rozpalamy w piecu. Jeśli robimy to od dołu, zamiast od góry, powodujemy, że zawartość gorzej się wypala i powoduje większe zadymienie. Choć w mniejszym stopniu, za smog odpowiada też wzmożony ruch samochodowy.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...