Tygodnik Makowski

Środa, 16 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. archiwum
fot. archiwum

Zanim zabije nas smog

06.11.2017 13:20:00

Uchwała antysmogowa dla Mazowsza, która wejdzie w życie 11 listopada, zakłada m.in., że znikną kotły na węgiel czy drewno, czyli tzw. kopciuchy, a za palenie byle czym można zapłacić mandat lub grzywnę w wysokości nawet 5 tys. zł. Mieszkańcy wymieniający stare piece mogą liczyć na wsparcie finansowe samorządu i Unii Europejskiej.

 

Smog jest zagrożenie realnym dla nas wszystkich. Z powodu zanieczyszczenia powietrza w Polsce umiera przedwcześnie aż 50 tys. osób rocznie. Na Mazowszu jest to od 4 do 6 tysięcy.

Więcej w papierowym wydaniu "TM" nr 45 z 7 listopada 2017 r.

autor: red.

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

  • dzialkowiec, 2017-11-08 13:43:15
    spalanie na dzialkach metalowiec
    Tumany dymu na tych dzialkach pala nać z ziemniakow, marchwi z dyni klacza, smrod nie samowity, czemu nie ma reakcji slizb , nie mozna wysiedziec na dzialce, a taki ktos nawet nie zwraca uwagi ze sasiad sie dusi, to ci starzy dzialkowce tak sie zachowuja, bo mlodzi sa madrzejsi nie widze, zeby tak postepowali, to powinno byc zlozone na kompostownik, w ogole to moja wina takze bo powinnam zadzwonic gdzie potrzeba anie wdychac to swiśtwo ta trucizne a musialm bo mialm prace porzadkowe na dzialce i mam okreslona ilosc czasu na takie sprzatanie z powodu innych zadan.
  • Bozena, 2017-11-08 21:44:03
    Trudne życie blisko kopciucha
    Tzw. KOPCIUCH od lat zatruwa zdrowie i znacząco utrudnia codzienne życie mieszkańcom ul. Pułaskiego i....nie tylko. Na szczęście moje nie mieszkam w bliskim sąsiedztwie ale bardzo współczuję mieszkańcom tego osiedla. To jest poprostu k9szmar i dziwię się bardzo że mieszkańcy pozwalają się zatruwać . Pozdrawiam pracowników Starostwa odpowiedzialnych za zanieczyszczenie powietrza w tej części m. Maków Mazowiecki.