Tygodnik Makowski

Czwartek, 24 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. UG
fot. UG

Czołg pod ostrzałem

23.10.2017 10:50:00

Pojawiły się głosy, że pomnik, który wita przejezdnych, ma zostać usunięty z placu przed ośrodkiem kultury w Różanie. Jest poświęcony wyzwolicielom miasta spod okupacji hitlerowskiej i pochodzi jeszcze z czasów PRL. Jednak większość mieszkańców Różana mówi zdecydowanie: „Nie. Czołg to nasza wizytówka”.

 

Zaczęło się od kazania proboszcza parafii św. Anny w Różanie ks. Antoniego Bardłowskiego, które zamieszczone jest na stronie internetowej parafii.

Piotr Świderski, burmistrz Różana, zapytany o tę sprawę mówi: - Burza wokół naszego symbolu rozpętała się trochę na wyrost, bo do uznania go za relikt komunizmu daleka droga, a ja osobiście zrobię wszystko, żeby pomnik w Różanie pozostał.

Więcej w papierowym wydaniu "TM" nr 43 z 24 października 2017 r.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Kuku-ryku, 2017-10-26 16:06:00
    Mazowsze to nie Podlasie
    Nie było p.Bardłowskiego czołg stał, jest p.Bardłowski czołg stoi, nie będzie p.Bardłowskiego czołg będzie stał. Redakcji proponował bym pociągnąć temat i odnieść się do ankiety zamieszczonej na Facebooku gminy Różan. Dowiecie się jakie jest zdanie mieszkańców na ten temat. Rzekoma większość przytaczana w artykule przez p.Bardłowskiego to w rzeczywistości 10 kato-aktywistów.