Tygodnik Makowski

Wtorek, 23 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

„Rodzina 500 plus” - czas składania wniosków

02.08.2017 12:00:00

30 września 2017 r. kończy się obecny okres zasiłkowy rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Jeśli osoby pobierające to świadczenie chcą dalej je otrzymywać, muszą złożyć w swojej gminie nowy wniosek. Można je składać od 1 sierpnia.

 

Jeśli uprawniona rodzina wniosek złoży do 30 sierpnia, to przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego nastąpi do 31 października. W takim przypadku rodzina ta nie będzie miała nawet miesięcznej przerwy w wypłatach.

Jeśli wniosek złożony zostanie we wrześniu, to wypłata nastąpi nie później niż do 30 listopada (z wyrównaniem za październik i listopad). Ale jeśli ktoś złoży wniosek o świadczenie wychowawcze dopiero w listopadzie, to nie dostanie wyrównania za poprzednie miesiące.

Jak widać, warto pamiętać o terminowym złożeniu wniosku.

Rządowy program wspierania rodzin posiadających dzieci realizowany jest od 1 kwietnia 2016 r. W ramach programu budżet państwa – za pośrednictwem samorządów gminnych – wypłaca świadczenie wychowawcze (500 zł miesięcznie) na drugie i kolejne niepełnoletnie dziecko bez względu na sytuację materialną rodziny. Na pierwsze niepełnoletnie dziecko wypłaca tylko wtedy, gdy miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 800 zł na jej członka (w przypadku dzieci niepełnosprawnych – 1.200 zł).

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz