Tygodnik Makowski

Sobota, 20 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Matury 2017 rozpoczęto

04.05.2017 15:10:00

Uczniowie klas trzecich i czwartych szkół ponadgimnazjalnych 4 maja przystąpili do matury. Rozpoczęła się tradycyjnie egzaminem z języka polskiego. Matura potrwa nawet do 24 maja, kiedy chętni będą zdawać egzaminy z języków regionalnych.

Jutro, 5 maja rano będzie egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a po południu - z wiedzy o tańcu (zdawany tylko przez z maturzystów z wcześniejszych roczników zdających według starych zasad). 8 maja będzie egzamin z języka angielskiego: rano egzamin na poziomie podstawowym, po południu na poziomie rozszerzonym. Z kolei egzaminy z innych języków obcych będą: z języka niemieckiego - 11 maja, z języka rosyjskiego - 17 maja, z języka francuskiego - 19 maja, z języka hiszpańskiego - 22 maja, z języka włoskiego - 23 maja.

9 maja rano uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym,10 maja: rano - z wiedzy o społeczeństwie, po południu - z informatyki; 12 maja: rano - biologii, po południu - z filozofii; 15 maja: rano - z historii, po południu - z historii sztuki; 16 maja: rano - z chemii, po południu - z geografii, 18 maja: rano - z fizyki i astronomii, po południu - z historii muzyki.

Na dzisiejszym egzaminie z języka polskiego uczniowie musieli m.in. przeanalizować "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego oraz odpowiedzieć na pytania związane z fragmentami tekstu o Henryku Sienkiewiczu. Musieli również napisać rozprawkę na temat: „Praca - pasja czy obowiązek?” Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Ziemi, planety ludzi Antoine'a de Saint-Exupery'ego oraz do wybranych tekstów kultury". Jednym z zadań była również interpretacja wiersza Kazimierza Wierzyńskiego "Słyszę czas".   

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz