Tygodnik Makowski

Środa, 16 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Dwóch pijanych kierowców

20.04.2017 10:20:00

Od piątku 14 kwietnia do wtorku 18 kwietnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Maz. prowadzili działania ,,Wielkanoc 2017”. Na drogach miasta i powiatu makowskiego podczas świątecznego weekendu było bezpiecznie - doszło do dwóch kolizji z udziałem pijanych kierowców.

Policyjne działania „Wielkanoc 2017" rozpoczęły się w Wielki Piątek zakończyły we wtorek 18 kwietnia. Wzięło w nich udział 114 funkcjonariuszy. W tym okresie zwracano uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracano także na zachowanie kierujących, jak i pieszych w rejonach przejść dla pieszych. Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach dworców, a także na osiedlach mieszkaniowych Makowa i powiatu makowskiego. Na drogach powiatu było spokojnie. Doszło tylko do dwóch kolizji z udziałem pijanych kierowców.

W piątek 14 kwietnia doszło do dwóch groźnych kolizji drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. Pierwsza miała miejsce w Nowym Sielcu około godziny 18.50, kierowca wv golfa, mieszkaniec powiatu makowskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się wv passatem, którym kierował mieszkaniec Warszawy. Kierowca golfa miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Drugie zdarzenia drogowe miało miejsce godzinę później tego samego dnia, w Kołakach, na drodze krajowej nr 61. Kierujący oplem mieszkaniec powiatu ostrołęckiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Okazało się, że kierowca również był pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie.  

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz