Tygodnik Makowski

Wtorek, 23 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Czarna lista alimenciarzy

18.04.2017 10:30:00

W pierwszym półroczu ub. roku na Mazowszu wypłacono, głównie matkom, aż 86 mln zł świadczeń alimentacyjnych. Odzyskano zaledwie 13,8 mln zł, tj. nieco ponad 16 procent.

 

Gdy poprzednio przygotowywaliśmy tego typu zestawienie, było kilka samorządów, które miały ściągalność na poziomie zbliżonym do 1 proc. W pierwszym półroczu ub. roku tylko gminie Rzewnie nie udało się odzyskać żadnych pieniędzy. Warto jednak podkreślić, że wypłaciła ona w tym okresie zaledwie 24 tys. zł. Pozostałe gminy odnotowały jakieś mniejsze lub większe wpływy.

- Na naszym terenie dłużnicy to w większości osoby niepracujące, często mające problem z alkoholem. Jest ich w sumie 21. W większości nie korzystają z pomocy społecznej. Na ogół oficjalnie nie pracują. Rekordzista ma do zapłacenia około 45 tys. zł alimentów na jedno dziecko. Kobieta je wychowująca korzysta z funduszu alimentacyjnego, bo jej dochód na członka rodziny nie przekracza 754 zł – mówi Anna Skrzecz z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzewniu.

W powiecie makowskim wysoką ściągalnością może pochwalić się GOPS w Czerwonce. Z kwoty ponad 53 tys. zł wypłaconych świadczeń w pierwszym półroczu ub. roku odzyskano ponad 40 procent.

Więcej w papierowym wydaniu "TM" nr 16 z 18 kwietnia 2017 r.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz