Tygodnik Makowski

Niedziela, 22 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

O wielkanocnych tradycjach w ŻAK-u

14.04.2017 12:50:00

W środę, 12 kwietnia, uczniowie ZS im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie wystawili przedstawienie ,,Zmartwychwstałe serce”. Młodzi aktorzy przypomnieli zwyczaje i tradycje świąt Wielkiejnocy, ich znaczenie i symbolikę. Zauważyli również, że stare, piękne tradycje powoli odchodzą w zapomnienie.

 Podczas spektaklu była także część wokalna. Milena Alicja Olkowska i Weronika Parcińska zaśpiewały pieśni związane z Wielkanocną. Na koniec uczniowie złożyli życzenia świąteczne i podzielono się jajkiem.
Nad przedsięwzięciem sprawowali pieczę Piotr Zalewski oraz Gabriela Szczyglak. Reżyserem przedstawienia była Zuzanna Niesłuchowska, a scenografem Natalia Małkowska.
Dariusz Milewski, dyrektor szkoły, podziękował aktorom i złożył życzenia świąteczne, do których dołączyły się obecne na przedstawieniu wizytatorki z Kuratorium Oświaty.
k.k.
Czytaj w nr 17 TM

autor: redakcja17

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...