Tygodnik Makowski

Środa, 23 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. k.k.
fot. k.k.

Rondo jeszcze w tym roku

05.04.2017 16:54:00

Feralne skrzyżowanie ulic Warszawskiej, Mazowieckiej i Różańskiej jeszcze w tym roku zostanie przebudowane i powstanie tam rondo, zapewniał na ostatniej sesji Rady Miejskiej Lech Gadomski, zastępca burmistrza. Miasto chce zlikwidować korki, ale czy ten optymizm nie jest przedwczesny?

 Już w minionym roku burmistrz Tadeusz Ciak zabiegał w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic krajowej, powiatowej i wojewódzkiej przy wyjeździe z Makowa na Szelków, Różan i Sypniewo. Prosili o współpracę Starostwo Powiatowe, ale starosta Zbigniew Deptuła, studził ich zapał. Mówił, że powiat nie ma narzędzi prawnych aby przeznaczać pieniądze samorządowe na inwestycje prowadzone przez GDDKiA. Te zapewnienia budziły niezadowolenia władz miasta, które wyrażali choćby na organizowanym co roku spotkaniu z mieszkańcami Makowa. Okazało się jednak, że starosta miał rację. Dopiero w tym roku zmieniono zapisy ustawy i umożliwiono samorządom współfinansowanie inwestycji na drogach krajowych.

Więcej w aktualnym wydaniu TM.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Tomek, 2017-04-07 10:30:32
    będą jeszcze większe korki
    Widziałem jak w wielu miejscach po budowie rond powstawały korki wielokrotnie większe jak przed. Rondo się idealnie spisuje gdy ruch jest niewielki, przy dużym baaardzo spowalnia ruch. Mam tak koło pracy w Wawie, nie było ronda nie było korków, teraz jest rondo i mam 20 minut w korkach codziennie.