Tygodnik Makowski

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. red.
fot. red.

Dzień Matematyki w Szelkowie

22.03.2017 13:15:00

30 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szelkowie zmagało się z zadaniami testowymi w ramach obchodów Dnia Matematyki.

 Matematyczne szranki odbyły się w piątek 10 marca. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4Improve. Pierwsze ogólnopolskie obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 r. Szkoły, które chciały uczestniczyć  w obchodach mogły korzystać  z materiałów przygotowanych przez Stowarzyszenie. Prezentacja składała się z pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Do każdego pytania dołączona była prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis ,,Na temat” pełniący rolę edukacyjną.

Rozwiązanie zadań sprawiało  uczestnikom wielką przyjemność. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej  Wystarczyło mieć otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

Udział  w grach i zabawach matematycznych  pokazał przez zabawę jasną stronę nauki  matematyki.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dołączyliśmy jako uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im.-Janusza Korczaka w Szelkowie do Ogólnopolskiego Dnia Matematyki. – mówią nauczycielki matematyki ze szkoły. - Zabawa była udana, dlatego w następnych latach też będziemy uczestniczyć w tego typu imprezie.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...