Tygodnik Makowski

Środa, 25 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Diamentowe gody państwa Szczepankowskich

17.02.2017 21:00:00

W towarzystwie rodziny i najbliższych państwo Teresa i Zdzisław obchodzili swój jubileusz. W niedzielę, 12 lutego, była msza w kościele św. Brata Alberta, a później przyjęcie w sali bankietowej w Słoniawach.

 
Teresa Róża i Zdzisław Szczepankowscy związek małżeński zawarli w 1957 roku w kościele w Szwelicach (w gminie Karniewo, w powiecie makowskim). Pan Zdzisław urodził się w 1926 roku w Zakrzewie, pani Teresa w 1933 roku w Pomaskach, w parafii Szwelice. Obydwie rodziny od pokoleń związane są z gminą Karniewo. Dziadek pana Zdzisława, Jan Chrzanowski, był przed wojną przez siedem lat wójtem.
Obydwoje bardzo dobrze pamiętają trudne czasy II wojny światowej. Pan Zdzisław jakby to było wczoraj wspomina, kiedy w 1939 roku aż do Bugu uciekał wraz z rodziną i dobytkiem przed hitlerowcami.

k.k

Cały artykuł w najbliższym numerze TM

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...