Tygodnik Makowski

Niedziela, 16 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Jana Pawła II nie można „przenieść”

11.02.2017 10:15:00

Po wcielanej właśnie reformie oświatowej znikną z mapy oświatowej gimnazja. Również te, które nosiły imię świętego Jana Pawłą II. Co stanie się z patronem (pomnikami, tablicami), czy można je przenieść na nowo powstałą powstałą placówkę w tym samym obiekcie?

- Zakładaliśmy, że Ojciec Święty niejako automatycznie stanie się patronem naszej 8-letniej Szkoły Podstawowej, która teraz nie ma imienia. Ale według Mazowieckiego Kuratorium Oświaty nie jest to możliwe - mówi Piotr Paturalski, dyrektor Zespołu Szkół w Stupsku.


 Istniejące Szkoły Podstawowe w Stupsku (z filią w Dąbku, klasy I –III), Morawach i Wyszynach Kościelnych będą przekształcone w placówki ośmioklasowe - jednogłośnie uchwaliła Rada Gminy. Projekt musi jeszcze zaopiniować Mazowieckie Kuratorium Oświaty. – W związku z wdrażaniem reformy oświatowej musimy liczyć się ze zwiększonymi wydatkami finansowymi - nie ma wątpliwości wójt Jacek Świderski.
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stupsku, jak wszystkie tego typu placówki, będzie zamknięte 31 sierpnia 2019 roku. Do dnia ostatecznego „wygaszenia” ma funkcjonować w strukturze tutejszej Szkoły Podstawowej.
- Zakładaliśmy, że Ojciec Święty niejako automatycznie stanie się patronem naszej 8-letniej Szkoły Podstawowej, która teraz nie ma imienia. Ale według Mazowieckiego Kuratorium Oświaty nie jest to możliwe - mówi Piotr Paturalski, dyrektor Zespołu Szkół w Stupsku. Innymi słowy, należałoby od nowa przeprowadzić całą procedurę nadawania imienia, z czym wiążą się koszty, nie licząc wydatków na zmianę napisu na sztandarze. – Być może znajdzie się jakieś kompromisowe wyjście – nie traci nadziei dyrektor Paturalski.
(kj)
Cały artykuł w wydaniu papierowym Tygodnika

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz