Tygodnik Makowski

Wtorek, 23 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Dofinansowanie na PSZOK

17.01.2017 10:40:00

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Makowiec zyli tzw. PSZOK w okrojonym zakresie funkcjonuje na terenie oczyszczalni ścieków przy ulicy Moniuszki.

 Jednak konieczna była jego modernizacja i dostosowanie do wymagań prawnych. Chodzi między innymi o budowę placu na odpady budowlane, boksów na opady komunalne, zainstalowanie wagi samochodowej, najazdowej dla pojazdów o wadze do 60 t, i o szerokości 18 m oraz utwardzenie terenu. Miasto Maków przygotowało dokumentację techniczną i kosztorys. Wartość prac wyceniono na 930 tys. zł.
Miasto złożyło w tej sprawie wniosek o dofinansowanie ze środków UE w ramach RPO WM na lata 2014-2020. W opublikowanej pod koniec września 2016 roku liście wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania miasto się nie znalazło. Jednak już w 7 grudnia okazało się, że wniosek jednak został zakwalifikowany. Kwota unijnej dotacji wynosi 430 tys. zł.
Z punktu PSZOK korzystać będą mogli wyłącznie mieszkańcy miasta. Przyjmowane będą nieodpłatnie tylko odpady powstające w gospodarstwach domowych położonych w Makowie.

kk

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz