Tygodnik Makowski

Środa, 23 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Zimowy bieg po lotnisku

10.01.2017 20:00:00

Kolejna edycja przasnyskiego maratonu na raty ZiMNaR 2017 zapoczątkowana została w prawdziwej zimowej scenerii: był siarczysty mróz i śnieg, ale i ostre słońce.

 
W pierwszym etapie po płycie lotniska wystartowała rekordowa liczba biegaczy - 54 osoby (w tym 12 kobiet). Tegoroczna trasa została wydłużona o kilometr (do 7 km), a to oznacza, że etapów będzie 6.
Główny organizator, Wojtek Winnicki, przywitał wszystkich starych i nowych uczestników, a opisując tegoroczną dłuższą trasę powiedział krótko: - Biegnijcie za Makosiem, to nie pobłądzicie. I rzeczywiście faworyt, Michał Makowski, zwycięzca ubiegłorocznego ZiMNaRa, od razu wysforował się na czoło stawki i dyktował tempo oraz wyznaczał ślad na płycie lotniska. Pozostali radzili sobie lepiej lub gorzej z zimową trasą, ale wszyscy dotarli do mety.


28 min i 27 sek. to czas ciechanowianina reprezentującego AZS AWF Warszawa. Drugie i trzecie miejsce zajęli debiutujący w zawodach biegacze: Cezary Jaroszewski z Zakocia – 29,42 i Piotr Wielechowski z Makowa Maz. - 31,23.
Spośród pań najszybciej siedmiokilometrowy odcinek pokonała Martyna Krupińska z Makowa – 35,55, drugie miejsce zapewniła sobie jej koleżanka z klubu Marta Ruszczyńska – 36,08 (to zwyciężczyni poprzedniej edycji ZiMNaRa). Jako trzecia do mety dotarła Anna Urbaniak z Jednorożca – 36,09.
Po raz pierwszy została wprowadzona kategoria mundurowa, w której wystartowało 4 zawodników w pełnym umundurowaniu żołnierskim z plecakami ważącymi minimum 5 kilogramów. W tej grupie bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Kacner z Przasnysza. Pokonanie trasy zajęło mu 38 minut i 54 sekundy.
Kolejne zawody rozegrane zostaną już w najbliższą sobotę, 14 stycznia, o godz. 10.00. Lista startowa nadal pozostaje otwarta dla wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do grona uczestników maratonu na raty. Zgodnie z nowym regulaminem opuszczenie jednego etapu nie wyklucza z klasyfikacji generalnej.      

Więcej (wyniki) - w aktualnym numerze TM

autor: lew

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz