Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Sypniewo aglomeracją

07.11.2016 00:00:00

Po półrocznych przygotowaniach w sprawie utworzenia aglomeracji na terenie gminy Sypniewo projekt dokumentu został przedstawiony marszałkowi województwa mazowieckiego.

 

Dokument umożliwi gminie starania o uzyskanie dotacji na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków.

Zgodnie z planem przygotowanym przez pracowników Urzędu Gminy Sypniewo aglomeracja ma być utworzona na obszarze miejscowości: Sypniewo, Zamość, Gąsewo Poduchowne i Nowe Gąsewo.

Zgodnie z planem aglomeracji w gminie powstanie sieć kanalizacyjna o długości 9,95 km, z której będzie korzystało 1 174 mieszkańców aglomeracji i 25 osób czasowo tam przebywających. Do planowanej oczyszczalni ścieków odprowadzane będą ścieki komunalne i przemysłowe.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...

  • Finał WOŚP w Makowie

    Fot. (olk) Zobacz galerie...