Tygodnik Makowski

Wtorek, 22 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Bakterie coli w kranie

24.10.2016 11:05:00

Przez kilka dni na początku października mieszkańcy gminy Szelków, którzy mają wodę ze stacji w Magnuszewie, mogli ją pić tylko po przegotowaniu. Podczas rutynowego badania próbki wykonanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Makowie okazało się, że w wodzie są bakterie z grupy coli.

 

Próbka pochodziła z kranu w gimnazjum w Szelkowie. Do czasu ustalenia, czy zakażenie wody było miejscowe (a więc czy bakterie znajdowały się tylko w kranie) czy też pochodzi ze stacji uzdatniania wody w Magnuszewie, administrator wodociągu, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Makowie wprowadziło zakaz picia nieprzegotowanej wody.

Już kilka dni później, po przebadaniu wody w stacji w Magnuszewie, okazało się, że zakażenie było miejscowe. Mimo to w tym czasie MPUK przeprowadził dezynsekcję wody.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Synagoga otwarta

    Fot. k.k. Zobacz galerie...

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

  • Złote Gody w Makowie

    Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...