Tygodnik Makowski

Środa, 16 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Wójtowanie to nie przywilej

25.07.2016 13:05:00

Rozmowa z Romanem Napiórkowskim, wójtem gminy Rzewnie

 

*Jest Pan wójtem pierwszą kadencję. Mamy już jej półmetek. Jak ocenia pan dwa minione lata?

- To były dwa niełatwe lata dla mnie jako wójta, bo zależało mi, aby nie dopuścić do zastoju gospodarczego gminy. Zastałem gminę zadłużoną na ok. 3,5 mln złotych, z niedokończoną budową hali sportowej (stan surowy), która wymagała dalszych nakładów finansowych. Konieczne było usprawnienie wielu spraw bieżących, w tym gospodarczych, między innymi zapewnienie właściwego nadzoru nad eksploatacją wodociągu i ograniczenie kosztów jego użytkowania. Aby uniknąć zaciągania dalszych kredytów, należało wzmóc wysiłki na rzecz pozyskiwania dotacji na realizację zadań gminy.

Cała rozmowa w papierowym wydaniu „TM” nr 30 z 26 lipca 2016 r.

autor: Katarzyna Kurek

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

  • Działkowicz, 2017-03-03 01:05:02
    Do pana wójta RZEWNIA
    Nazywa to sie rozwój regionu pan wójt opłaty za działki wprowadził na maksa a i wywóz śmieci tez każe płacic przez cały rok pomimo że pokażna grupa ludzi rozwineła ten regjon wydjąc pieniądze w tutejszych sklepach dajac prace firmom z tego regionu .Takim postępowaniem odstrasza się ludzi a nie przyciąga nowych.Ta grupa ludzi to działkowicze a robi się wszystko by ich odstraszyć by związali sie z tym regionem.
  • jacek N., 2017-10-01 21:49:46
    Do pana Wojta.
    Stierdzam ,ze Wojt nie ma praktyki aby byc wojtem i na bledach uczy sie.!!!!!!!!! moze w koncu zrozumie coto jest byc Wojtem G.Rzewnie