Tygodnik Makowski

Wtorek, 23 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Płoniawy-Bramura

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. k.k.
fot. k.k.

Protesty mieszkańców trwają

23.01.2016 13:15:00

Mimo że decyzje o rekultywacji odstojnika w Kalinowcu już zapadły, część mieszkańców tej wsi nie składa broni i stara się o wstrzymanie inwestycji. Argumentują, że dla nich te działania przyniosą tylko szkody.

 

Czworo mieszkańców wsi Kalinowiec, wspólnie z radnym powiatowym tego okręgu Bogdanem Bagińskim, na sesji Rady Powiatu protestowało w sprawie rekultywacji odstojnika w Kalinowcu. 

Na sesji głos w tej sprawie zabrał radny Bagiński, który chciał wiedzieć, czy w procesie wydawania pozwolenia na budowę składowiska odpadów uwzględniono zapisy planu zagospodarowania przestrzennego gminy, czy przeprowadzono konsultacje społeczne i czy brano pod uwagę protesty właścicieli przyległych gruntów. Pytał też o to, ile lat będzie czynne składowisko oraz jaka będzie jego objętość i czy Starostwo Powiatowe brało udział w podejmowaniu decyzji w tej sprawie. - Dla dobra powiatu makowskiego proszę o ponowne rozważenie wszystkich korzyści i zagrożeń wynikających z budowy składowiska odpadów – mówił i poprosił o przeprowadzenie kolejnych konsultacji społecznych w tej sprawie.

Więcej w papierowym wydaniu "TM" nr 4 z 26 stycznia 2016 r.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz