Tygodnik Makowski

Niedziela, 21 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Płoniawy-Bramura

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Krowy Majkowskiego najlepsze

08.06.2015 13:46:00

W niedzielę, 31 maja, w Płoniawach - Bramurze odbyła się XV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, czyli popularne Święto Mleka. Ponownie tytuł superczempiona wystawy otrzymała krowa z hodowli Łukasza Majkowskiego.

 

W wystawie wzięli udział hodowcy z powiatów makowskiego, ciechanowskiego i przasnyskiego. Podczas prezentacji bydło oceniane było w czterech kategoriach: jałowice cielne, pierwiastki, II laktacja i III laktacja. W ocenie liczył się ogólny wygląd zwierzęcia, harmonijność budowy, linia grzbietu, wymiona, właściwy rozstaw nóg, swoboda poruszania się, a także dyscyplina, z którą niektóre sztuki miały wyraźny problem. Poza konkursem odbył się pokaz krów innych ras mlecznych oraz pokaz cieląt oprowadzanych przez dzieci hodowców.

Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu okazał się Łukasz Majkowski z Jarzył, którego krowa w kategorii III laktacja i dalsze zdobyła tytuł czempiona w swojej kategorii oraz najwyższe wyróżnienie – tytuł superczempiona wystawy.

To nie było jedyne wyróżnienie jakie otrzymał. Krowy z jego hodowli najwyższe tytuły czempiona w kategorii „pierwiastka” i „II laktacja”. W kategorii „jałowica niecielna” wygrała krowa Bogusława Tomaszewskiego z Przasnysza, a w kategorii „jałowica cielna” tytuł czempiona otrzymała krowa Andrzeja Jeznacha z Helenowa Nowego.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz